Bugun...“YÖNETİCİLER KARAR ALIRKEN BİN KERE DÜŞÜNMEYE MECBURDUR “
Tarih: 20-01-2020 09:38:13 + -


İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şube Temsilcisi Hüseyin Armağan, Ocak Ayı Merzifon Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen içkili mekanlara ilave kararı hakkında bir açıklama yaparak, “Alınan karara memleketimiz ve nesillerimiz adına üzüldük.” dedi.

facebook-paylas

“YÖNETİCİLER KARAR ALIRKEN BİN KERE DÜŞÜNMEYE MECBURDUR “

İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şube Temsilcisi Hüseyin Armağan, Ocak Ayı Merzifon Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen içkili mekanlara ilave kararı hakkında bir açıklama yaparak, “Alınan karara memleketimiz ve nesillerimiz adına üzüldük.” dedi.

Ocak Ayı Merzifon Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen içkili mekanlara ilave kararının STK’lar tarından edilen protestosunda konuşan İlim Yayma Cemiyeti Merzifon Şube Temsilcisi Hüseyin Armağan, “Yaklaşık bir ay önce Merzifon Belediyemizin gündemine var olan içkili mekanların çoğaltılmasıyla alakalı bir gündem maddesi oluştu. Madde bağımlılığıyla mücadele eden, bu memleket derdi ve davası olan STK’lılar olarak yaklaşık 20 STK bir araya geldik. Bu STK’larla birlikte sayın Belediye Başkanımız Alp Kargı’ya ziyarette bulunduk ve alt komisyona havale edilen bu kararın tekrar gözden geçirmelerini istirhamında bulunduk. Bu görüşmenin akabinde tekrar ikinci bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın belediye başkanımız bu konuda müsterih olmamızı, ortak akıl ne ise ona göre davranacaklarını ifade ettiler bize. Bu süreç içerisinde biz yine ilçemizden sorumlu olan mülki amirlerimizle bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Sayın kaymakamımızla görüştük, bazı fikir alışverişinde bulunduk. Fakat bize müsterih olmamızı gerektiği huşunda bilgi verilmiş olmasına rağmen, bu konuda bizleri teskin etmiş olmaların rağmen maalesef yıl başından sonraki belediye meclis toplantısında bu tekrar gündeme alındı ve ilçe emniyet müdürlüğümüz ile kaymakamlığımızın olumsuz raporuna rağmen meclisten oy çokluğuyla geçirildi. Biz buna memleket adına, nesillerimiz adına üzüldük.” ifadelerini kaydetti.

Alınan kararın herkesi etkilediğini belirten Armağan, “Memleketimizin geleceğini karartma ihtimali olan kararların öyle çok kolay alınmaması gerektiğine inan insanlarız. Biz STK’lılar olarak hiç kimsenin sözcülüğünü yapmıyoruz art niyetli de kötü niyetli de değiliz. Şuanda buraya toplanmamızın nedeni de art niyetimizden değil. Yönetimde olan, karar merciinde olan insanlarımızın şahsi bir takım alışkanlıkları olabilir, şahsi olarak insanlar bir takım yanlışlar yapabilirler. Ama yönetici konumunda olan insanların, aldıkları kararları bir değil, bin defa düşünmek mecburiyeti vardır. Çünkü o kararlar kundaktaki çocuğu da etkiliyor, bundan sonraki nesillerimizi de etkilemektedir. Bizde alınan bu karar çerçevesinde yaklaşık 20 tane STK olarak demokratik hakkımızı, talebimizi ve tepkimizi ortaya koymak istiyoruz.

Bizim derdimiz üzüm yemek. Vatanımıza, milletimize, memleketimize ve sokağımıza iyilik ve güzelliklerin hakim olmasını istiyoruz. Kimseyle kavga etmek için var değiliz. Yöneticilerimizin iyi niyetle çıktığımız bu yolda bize kulak vereceklerine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI