Bugun...


Servet ARSLANER


facebook-paylasMİLLETİMİZİN İÇİN 27 NİSAN 1909 ve 27 MAYIS 1960 DARBELERİNİ ANLAMAK HER ŞEYİ ANLAMAKTIR... (29.05.2018)
Tarih: 29-05-2018 04:03:00 Güncelleme: 29-05-2018 04:03:00


       27 Nisan 1909 tarihinde "Harekat Ordusu" marifeti ile gûyâ "Hürriyet isimli nazlı gelini kurtarmak" adı verilerek  Sultan2.Abdülhamit'i devirmek için yapılan darbenin bu aziz Ülkeye ve aziz Millete neye malolduğunu bilmeyen ve hala öğrenememişler, zaten  gaflet ve dalâlet içindedir. Kısacası ; Vatan ve Millet gibi kutsal değerleri tanımayan Tevfik Fikret'i, ataistlerin öncüsü Hüseyin Cahit’i, İslâmcı Mehmet Akif'i ve Said-i Nursi’yi, Türkçü Mehmet Emin’i, Ziya Gökalp’i ve Osmanlıcı Yahya Kemal’i, Abdülhak Hamid gibi nicelerini , Abdülhamit ‘i  Yıkım Cephesinde birleştiren ve 1909 Darbesini organize edenEmperyalist Siyonist-Haçlı İttifakı’nın esas gayesi, Hürriyet'i koruyup kollamak değildi. Olmadığı da çok kısa zamanda görüldü. Aziz Vatan, sadece 9 yılda 22 misli küçültüldü ve Devletini her şeyden aziz bilen şanlı Millet’in en zinde kesimi, tam 8 cephede kırdırılarak ikbali ve istikbâli, uzun yıllar perişan edildi.

 

     Haçlı-Siyonist İttifakı bu kez de kendine kafa tutan, 3 yıldır talep edilen cüz’i bir krediyi vermediği için,“Biz de başka dünyalar bulur; gereğini yaparız.” diyen  Adnan Menderes’i devirmek için “ Şartların Olgunlaştırılması” operasyonunu başlatmıştı. Öğrenciler, üniversite hocaları ve diğer “zinde güçler”  sokağa çıkarılmıştı. 27 Mayıs 1960 öncesi; basın bütün yıkıcılığı ile devreye sokulmuştu. Başbakan’ı Eskişehir’de karşılayan askerlerden 2 subay, Merasim Mangasında Başbakan’a sırtını dönerek durmuştur. Protestocu öğrencilerin un yapılarak asfaltın altına döküldüğü, kıyma makinelerinde kıyma yapılarak arkadaşlarına yedirildiği, Ardahan ve Kars bölgesinin Ruslar'a satıldığı, Hazineye ait altınların Menderes ve Polatkan tarafından yurt dışına kaçırıldığı gibi ...insan aklının ötesinde ve Nikolai Makyavel'i dahi utandıracak iftiralar, Darbe için yol ve sebep yapılırken esas yapılan; gaflet, dalalet ve hıyânet içindekilerin hırs ve ihtirasları uğrunda Emperyalizmin çirkin emellerine hizmet idi. Batılı Emperyalistler, ne yapıp ne edip bu kez de yine, uçları da merkezi de aynı hedefe kilitlemişti. Cemal Madanoğlu ile Alparslan Türkeş’i, Dündar Taşer ile Mûcip Ataklı’yı, Ethem Menderes ile Şevket Süreyya'yı ve daha bir araya gelmesi imkansız zannedilen nicelerini aynı çizgide buluşturmuştu.  Adnan Menderes ise ; omzuna bastırarak Çankaya'ya çıkardığı Celâl Bayar isimli Zat’ın tüm engellemelerine rağmen Milleti ile aynı düşünmeye devam ederken ABD ve tüm Batıya rest çekmiş, onlara rağmen SSCB ile irtibat kurmuş, Cezayir Mücahitlerine yardım etmiş, Irak'ta 1958 yılında yapılan CIA (Saddam Hüseyin) Darbesine karşı çıkmış, İslam Dünyasında yeni yeni İslamî Organizasyonlar yapmaya başlamıştı. Yani ; Menders kötü örnek oluyordu. Devrilmeliydi ve yaklaşık 4 yıllık ön hazırlıklar ve “Şartların Olgumlaştırılması”operasyonları sonucu devrildi.                             

       1960 yılı başlarında, yokluk ve sefalet çemberini henüz kıramamış olmamıza rağmen, savaş enkazından yeni yeni kurtulan Japon Ekonomisi ile ekonomik bakımdan " atbaşı" idik. 27 Mayıs Darbesinden sonra ardı arkası kesilmeyen bunalımlar, terör, istikrarsızlıklar ve artçı darbeler sonucu bugün Japon Ekonomisinin tam 6 misli gerisinde oluşumuzu, kim nasıl izah edebilir ?Askeri harcamalarımız, bunu izaha kâfi midir? 

       Bugün, Yurdum insanının önemsenecek bir kısmı hâlâ, Lawrence (İslam alimi kılıklı ünlü İngiliz ajanı) ya da Metin Toker ((27 Mayıs 1960 öncesi iftira ve yıkım medyasını organize eden Milli Damat) zihniyetini yaşıyor ve taşıyorsa, bu durumdan bu zihniyeti taşıyandan çok tarihi , bugüne kadar gerçek güzergahına koymayı başaramamış gûyâ Millet İradesini temsil ettiğini iddia eden siyasi iradeler sorumludur. Meselâ : Merhum Ecevit'in, Sultan Vahdettin'e hakkını teslim ettiği bu ülkede, diğer bir çoğu bu gerçeğin yanından teğet bile geçemeden göçüp gitti. Ve bugün dahi hâlâ bazı aymazlar, A.Menderes ve Bakanlarının idamının sebebini, Ezan'ı aslına döndürmüş olmalarına bağlıyor. Bu, sebep değildir ve devede kulak bile değildir.  

       Kısacası : Bugün dahi, şekilde görüleceği üzere Tarih, sürekli tekerrürden ibarettir. Ayrıca;

      27 NİSAN 1909 ve 27 MAYIS 1960 DARBELERİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ BİLMEK, TÜRKİYE GERÇEĞİNİ KAVRAMIŞ OLMAK DEMEKTİR. Yazık ki ; bazıları, görmemek için ısrarla zorluyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Osmanlı
 6. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI