Bugun...


Necla AYYILDIZ


facebook-paylasONBİR AYIN SULTANI BİTERKEN
Tarih: 20-06-2017 01:12:00 Güncelleme: 20-06-2017 01:12:00


Daha dün mübarek ramazan ayı geldi derken nasılda hızlı geçti.Anlamadık..hayatta böyle çok hızlı geçmiyor mu?İşte son haftasına hatta son birkaç gününe girdik bile mübarek Ramazan ayının.Geldiğine sevinen,gittiğine üzülen bir toplum olarak inşAllah bu ayı hakkıyla veren yaşayan kullarından olmayı nasip eylesin cenabı Allah.

Her güzel şeyin sonu insanların kalbinde bir burukluk hissi yaratır.Bir ramazana daha güle güle derken işte o burukluk yaşanıyor yüreklerde.Bir yanda ibadetlerini yapmış olmanın huzuruyla insanlar bayrama merhaba derken,bir yandan da mübarek ramazan ayının o güzel,derin,manevi atmosferide hiç bitmesin istiyor insan.

Birkaç gün sonra bayramı tüm İslam alemiyle yaşayacağız inşAllah.İnsanlar bayram sabahı erkenden camilerde bir araya gelecekler,kucaklaşacaklar.Dargınlar barışacak ,hastaların hali hatırı sorulacak,aile büyükleri ve akrabalar ziyaret edilecek. Bütün evlerde meşhur bayram sofraları kurulup aile büyükleriyle toplanılıp birlikte yemekler yenilecek.Çocuklar bayram için alınan yeni giysilerini giymenin heyecanını yaşayacaklar.

11 ayın sultanı bitmek üzere…Ama bu tatlı heyecanlar bitmesin,yardımlaşmalar,dostluklar,karşılıklı saygı ve sevgiler bitmesin.Maneviyat ruhumuz bitmesin.Sadece tekbir aya mahsus olmasın bu güzellikler.Yılın her günü aynı şuur ,aynı vicdan hassasiyeti olsun bütün gönüllerde.

Evet artık hep birlikte iftar sevincine,sahurlara,mukabele ve teravihlere veda etmek üzereyiz.Yeniden ramazan ayına kavuşarak aynı coşku ve heyecanı yakalamayı Allah bizlere nasip etsin inşAllah.

Tüm Müslüman aleminin Razaman bayramı şimdiden mübarek olsun.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Osmanlı
 6. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI