Bugun...YARATILIŞ GAYESİ VE İMAN ZAFİYETİ KONULARI ELE ALINDI
Tarih: 10-04-2019 14:16:53 + -


Etkinliklerin hız kesmeden devam ettiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Merzifon İlçe Temsilciliği’nde lise kız gruplarında bu haftanın konusu ‘Pazartesi sendromu, yaratılış gayesi ve iman zafiyeti’ oldu.

facebook-paylas

YARATILIŞ GAYESİ VE İMAN ZAFİYETİ KONULARI ELE ALINDI

Etkinliklerin hız kesmeden devam ettiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Merzifon İlçe Temsilciliği’nde lise kız gruplarında bu haftanın konusu ‘Pazartesi sendromu, yaratılış gayesi ve iman zafiyeti’ oldu.

TÜGVA Merzifon Temsilciliği yetkililerinden etkinlik sonrası yapılan açıklamada, “Kız lise grubumuzda bu hafta: ‘Pazartesi Sendromu, Yaratılış Gayemiz ve İman Zafiyeti’ konularını işledik. Her günden mutluluk duyan insan pazartesi sendromuna girmez. Sonuçta şükreden insan pazartesi sendromuna girmez. Çünkü Rabbi (c.c) ona bir gün daha bahşetmiştir. Kalbi İslam'a tam manasıyla girmiş olan insan pazartesi sendromuna girmez. Kalbi canlı ve dolu olan insan sendroma girmez. Davası, hedefi ve heyecanı olan insan sendroma girmez. İbadetlerini tam yapan insan bir çiçeği sulamış gibidir ve kendini mutlu hisseder, sendrom yaşamaz. Pazartesi sendromu batılıların bize empoze etmeye çalıştığı bir şeydir. Bu yüzden onların oyununa gelmemeli bizi dinimizden vurmalarına izin vermemeliyiz. Çünkü biz İslam davasının Müslümanları, her yeni güne dinamik ve şükrün huzurunda başlamalıyız. Pazartesi Sendromuna girmemenin en güzel yolu dinimizdeki kalp doyumluluğuna ulaşmaktır. Pazartesi Sendromu gündüz uyumak gece ise uyanmak gibidir. Tüm düzeni alt üst eder.” denildi.
Kaynak: Haber: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI