Bugun...VAROŞLAR UMUTSUZ
Tarih: 24-03-2018 11:20:37 + -


Merzifonspor taraftar grubu Varoşlar takım ve taraftar camiası olarak yalnız bırakıldıklarını açıklayarak sadece seçim zamanlarında hatırlanmak istemediklerini ifade eden bir açıklamada bulundu.

facebook-paylas

VAROŞLAR UMUTSUZ

Merzifonspor taraftar grubu Varoşlar takım ve taraftar camiası olarak yalnız bırakıldıklarını açıklayarak sadece seçim zamanlarında hatırlanmak istemediklerini ifade eden bir açıklamada bulundu.

Merzifonspor taraftar grubu Varoşlar eleştirilerini dile getirerek takım ve taraftar grubu olarak yalnızca seçim zamanında hatırlanmak istemediklerini bildirdi. Varoşlar taraftar grubunun yaptığı açıklamada, “Seçimlerden önce tribünlerde taraftarlarla birlikte tezahürat yapanlara sanki sihirli bir değnek değmiş gibi ortadan yok oldular. Seçimden önce bütün adaylar stada gelip gövde gösterisi yapıyordu atkı dağıtıyordu seçim bitti nereye gitti o siyasi parti liderlerini merak ediyorum. Lig bitti peki bu yıl nasıl olacak diye soranda olmadı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında taraftar grubu olarak umutsuz olduklarını ve Merzifonspor için her kesin sorumluluk alması gerektiğini ifade ederek, “Tesadüflerle dolu bu şehirde hala bir şeyler ayakta ise, şükürler olsun demekten alamıyoruz kendimiz. Gözlerimiz geçmişe ve geleceğe takılmış halde, kendimizi ve bu şehrin insanlarını düşünüyoruz. Eğer bu şehirde taraftarlarda olmasaydı bu kulüp kapanma aşamasına gelmişti. Bu sessiz şehirde, özden yapılması gereken hiçbir hareket kalmamış, öz değerler varmış gibi gözükse de, sadece sözle ifade edilir hale gelmiştir. Sevgi, diyalog, paylaşım, hoşgörü, huzur, dostluk, vefa, incelik, nezaket bütün kuralların içi boşaltılmış ve sanal bir aleme doğru iyi, kötü, doğru, yanlış ne olursa olsun, hiçbir ayırım yapılmadan sadece hayatta kalma pahasına, kendilerini bekleyen tehlikelerden habersiz, sessiz bir yolculuğa doğru yol almaktadır bu şehir. Unutmak ve unutturmak, çökmüştür bu şehrin üzerine. Sanki yeni bir dönem başlamış, duyarlı olmak sıfırın altına düşmüştür bu şehirde. Ne formamızın üstüne yazılan ve yazdırılan reklâmdan haberimiz var, nede oyun için oynatılan tiyatrodan, hep beraber anlamını bilmeden, anlamsız her şeyi alkışlayan, seyirlik bir insan topluluğu haline gelmiştir bu şehir” denildi.

Merzifonspor’un sahipsiz bırakıldığını belirten açıklamada, “Merzifonspor yine sahipsiz yine perişan bir durumda. Karışık bir kavram içerisinde, sessiz bir yolculuğa doğru sürükleniyor bu Takım. Belki bir gün gelecek, bir ses bu şehre pişman olursun dese de, artık çok geç olacak. Bu şehre ait değerler unutulunca ve bu şehir bu takım öksüz kalınca, bu şehrin bedelini kimler ödeyecek, kimler bu şehrin sorumluluğunu üstlenecek? Yaşadığımız yenilgiler bize yeter. Hadi var mısınız hep beraber; ayağa kaldıralım bu şehri bu takımı. Birlikten güç kuvvet doğar derler. Bu Şehir bu takım için yapabileceğimiz bir şeyler olmalı. Bu şehrin Kaymakamı, belediye başkanı, siyasi parti başkanları,Mülki amirleri, ticaret ve sanayi odası,sivil toplum örgütleri, işadamları, esnafı ve tüm halkı bir olmalı MERZİFONSPORUMUZU hak ettiği yere getirmek için herkesin elini taşın altına atması lazım. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır. Merzifon sporumuz 50.yılında yalnız bırakmayalım. Bizler 12. adam olarak bu takım için elimizden geleni yapıyoruz. Uyuyan devi uyandırmak için şimdi birlik beraberlik zamanı uyan artık ey MERZİFON bu şehrin tek takımı var bu takımı yalnız bırakmayalım. 2017-2018 sezonu MERZİFONUN ve MERZİFONSPORUN yılı olsun. Merzifonspor hiç bir partinin takımı değildir.bu şehrin en büyük değerlerinden biridir” ifadeleri yer aldı.
Kaynak: Pusula Haber MerkeziEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MERZİFON
  MERZİFON
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. MERZİFON
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Osmanlı
 6. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI