Bugun...UYGULANAN TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİ
Tarih: 02-11-2020 10:08:48 Güncelleme: 02-11-2020 10:09:48 + -


Koronavirüsle mücadele devam ederken Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, şube müdürleri ile birlikte ilçedeki 3 okulda kovid-19’a karşı uygulanan tedbirleri yerinde inceledi.

facebook-paylas

UYGULANAN TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİ

Koronavirüsle mücadele devam ederken Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, şube müdürleri ile birlikte ilçedeki 3 okulda kovid-19’a karşı uygulanan tedbirleri yerinde inceledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı.

Merzifon’daki okullarda da "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin gerektiği şekilde yapılması sağlandı.

Bu nedenle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat ve Şube Müdürleri, Abidehatun İlk/Ortaokulu, TOKİ Kara Mustafa Paşa Ortaokulu ve Hayati İncekul Özel Eğitim İş Okulunu ziyaret etti. Ziyaretlerinde eğitimciler ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Yozgat, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek eğitim öğretimin gidişatı hakkında bilgi aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen dezenfektan, maske ve temizlik malzemelerinin de okullara dağıtımının rutin olarak devam ettiğini söyledi.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI