Bugun...ÜLKEM PARTİSİ MERZİFON İLÇE TEŞKİLATINI KURMA GÖREVİ ÇELİK’E VERİLDİ
Tarih: 11-09-2019 09:51:09 + -


Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat Köse ve İL Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksakal ile birlikte, Merzifon esnaflarından Hamit Çelik’i Merzifon’daki iş yerinde ziyaret etti.

facebook-paylas

ÜLKEM PARTİSİ MERZİFON İLÇE TEŞKİLATINI KURMA GÖREVİ ÇELİK’E VERİLDİ

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat Köse ve İL Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksakal ile birlikte, Merzifon esnaflarından Hamit Çelik’i Merzifon’daki iş yerinde ziyaret etti.

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat Köse ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Hamit Bey ile ilçemiz ve ülke sorunları hakkında müzakere etiklerini, bu sorunların çözüme kavuşturulması konusunda tek bir çatının altında toplanmak gerektiğini ve en sağlam çatının da Ülkem Partisi olduğu hususunda fikir birliğine vardık. Sayın Hamit Çelik bundan böyle Ülkem Partisi’ ne gönül veren tüm vatanperver arkadaşlarım gibi, ülkemiz için canla başla çalışacak. Bugün itibariyle kendisine Merzifon İlçe Teşkilatımızı kurma görevini vermiş bulunuyoruz. Sayın Hamit Çelik’ i Ülkem Partisi Merzifon İlçe Başkanı olarak ekip arkadaşlarımız arasında görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İl Başkanı Murat Köse; Parti programı ile ilgisi kısa bilgi olarak şunları söyledi: “İnsan yaradılışı gereği toplu yaşamak zorunda olan sosyal bir varlıktır. İlk çağlardan başlayarak aynı coğrafyada yaşayıp, aynı dili konuşan insan toplulukları zaman içinde milletleri meydana getirmişlerdir. İnsanların bir arada yaşama mecburiyeti, toplumsal kuralları ve bu kuralları uygulayacak kurumları doğurmuştur. Bu kurallar hukuku, uygulayıcı kurumlar ise üst yapı olarak devleti oluşturmuştur. Zayıf düşen uygarlıklar, devletler ve milletler asırlar içinde azalmışlar, dönüşmüşler / yok olmuşlar ve bu günkü dünya yapısı (coğrafi devletler / demografik milletler) ortaya çıkmıştır. Devletlerin birbiri ile olan ilişkilerini düzenlemek ve ortaya çıkan anlaşmazlıkları gidermek amacıyla da devletlerarası hukuk ve devletlerarası kurumlar meydana gelmiştir.

Zaman içinde ortaya çıkan değişik inançlar, kural koyma ve uygulamadaki farklılıklar siyasi yönetim anlayışlarını belirleyerek devlet yapılarını şekillendirmiştir. Teknoloji, ulaşım ve iletişimdeki gelişmeler mesafeleri yok etmiş, devletleri / milletleri birbirine daha da yaklaştırmıştır. Ateşi, tekerleği, patlayıcı silahları, telefonu, bilgisayarı, uçağı ve uzayı keşfeden insanoğlu bilgisini ve teknolojiyi bazen diğer insanların haklarını ele geçirmek için kullanmış, acımasızca zulmetmiştir. Toprak, su, altın, enerji gibi kaynaklara sahip olmak isteyen egemen güçler arasında yaşanan çekişmeler ve savaşlar ise dünyamızın en büyük sorunu ve utancı olmuştur.

İnsanoğlu ilerleyen zaman içinde ortaya çıkan sorunlarla başa çıkabilmek için düşünmüş, araştırmış; yaşadığı sorunlara farklı çözüm önerileri geliştirmiştir. Modern çağın köle ve silah tüccarları ise bu çözüm önerileri arasındaki farklılıkları bile ayrışma ve kavga sebebi olarak kullanmış, ideolojik savaşlar çıkarmaktan çekinmemiştir. Materyalist emperyalizmin dayatmacı ve tekelci dünya düzeni içinde büyük yalanlarla aldatılan, bölünen insanların çoğunluk haline geldiği günümüzde, sömürgeci patronlar ve işbirlikçi piyonları dünyamızı kan gölüne çevirmişlerdir. İnsana, inançlara, emeğe, bilime ve yaşayanlara saygı göstermeyi unutan; düşünürlerini, gönüllü hizmetkârlarını ve sevenlerini yaşarken gömen, aciz / korkak / kan emici / ölü sevici siyasi yönetim anlayışı ülkemizi de mutsuz ve umutsuz insanların çoğunlukta olduğu yaşanamaz bir hale getirmiştir. İnsanın en büyük hakkı yaşam hakkıdır. İnsanı yok sayan, emeğini yok sayan, inançlarını yok sayan, çalan, gasp eden insanlık düşmanı bu sömürü düzeninin yok edilmesi, her türlü olumsuzluğa rağmen; yine özgür düşünebilen, akıllı, cesur, onurlu ve inançlı siyasi kadrolar tarafından gerçekleştirilecektir.

Biliyor ve inanıyoruz ki: ‘Milletin geleceğini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.’ Ülkem Partisi bu inancın sahibi ve merkezidir. Ülkem Partisi günün gereklerine dayalı kolaycı bir siyaset anlayışı yerine ‘Bağımsızlık, Milliyetçilik, Devletçilik, Adalet ve Demokrasi, Eğitim ve Kültür, Üretim ve Paylaşım, Bilim ve Gelişim’ ilkelerinden oluşan 7 ana ilkesiyle siyaset yapan; milleti için millî, yerli ve birleştirici çözümler üreten, ilke, hedef, sorumluluk, proje ve kadro sahibi siyasal bir merkezdir. Partimizin insana, millete, devlete, hukuka, fikir ve inançlara, üretim ve paylaşıma, sağlık ve eğitime, dünyaya ve olaylara bakışını açıklayan bu programın milletimiz için yeni bir umudun, çözümün ve kurtuluşun başlangıcı olacağına inanıyoruz.

Partimizin kuruluş felsefesi olan ‘Tüm ülkemiz birlik’ ile ‘Millet için devlet’ / ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışı; mutlu, huzurlu, güçlü, lider bir Türkiye’nin anahtarı olacaktır. Oğuz Kaan’la başlayıp, Atilla, Bilge Kaan, Alparslan, Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet Han ile devam ederek dünya tarihinin kaydettiği en büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, saldırı ve işgale direnerek dünya dengelerini değiştiren

tarihten daha eski milletimizin kurduğu, ezilen ve sömürülen dünyaya örnek olmuş bir devleti yönetmeye talip olmanın sorumluluğunun farkında olarak; dünyanın en güzel coğrafyasında yaşamanın, büyük devlet olmanın bir bedeli olduğunu bilerek diyoruz ki: ‘Ülkem Partisi; milletimizden aldığı güçle yıllardır üstümüzde oynanan büyük oyunları bozan, derebeylerin korku imparatorluğunu ve haram saltanatını yıkan, makamlara değil gönüllere taht kuran bir parti olacaktır.’ Ülkem; insana ve inanca saygının zirvesi, ekonomide çalmayan / çaldırmayan, siyasette bölmeyen / böldürmeyen anlayışın siyasal merkezi olacaktır.”
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI