Bugun...TÜM ÖNLEMLER ALINDI
Tarih: 19-02-2021 10:42:14 + -


Merzifon’da da hizmet veren Yeşil Irmak Elektrik Dağıtım Şirketi (YEDAŞ), olumsuz hava şartlarına karşı tüm önlemleri aldı.

facebook-paylas

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Merzifon’da da hizmet veren Yeşil Irmak Elektrik Dağıtım Şirketi (YEDAŞ), olumsuz hava şartlarına karşı tüm önlemleri aldı.

YEDAŞ etkisini gösterecek olumsuz hava şartlarına karşı Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerindeki enerji nakil hatlarında kesintisiz enerji arzı için gerekli donanım, malzeme ve araçları hazırda bekletiyor.

YEDAŞ’tan yapıla açıklamada, “Hizmet bölgelerinde olası bir kriz durumunda önceden tespit edilen noktalarda çalışanlara ek olarak alanında uzman 1000’e yakın personel, herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için teyakkuz durumuna getirildi.

YEDAŞ Hava muhalefetine bağlı yaşanması muhtemel arıza yoğunluğu için 1000 personel, 300 araç ile sahada olacak. Buna karşılık anlık scada ve arıza takip sistemlerinin yönetilmesi için 40 kişilik kadro ofiste hazır bulundurulacak. Operasyonel faaliyetlerde herhangi bir aksaklık olmaması için hafta sonu tüm personelin ulaşılabilir olması yönünde bilgilendirmeler yapıldı. Bununla birlikte kritik olabilecek malzemeler özelinde koltuk ambarlarının tekrar kontrol edilmesi için aksiyonlar alındı. YEDAŞ Kritik tüketicilerde uzun süreli kesintiler olması halinde kullanılması muhtemel 14 jeneratörü de il merkezlerinde hazır bekletiyor. Tüm ihtimalleri göz önüne alarak hazırlıklarını sürdüren YEDAŞ, yoğun kar yağışı neticesinde yolların yetkili kurumlarca açılamaması halinde iletim hatlarına giden güzergâhlarda kullanılmak üzere paletli kar araçları hazırda bulunduruyor.

160 kişilik temsilci ekibi ile 186 Çağrı Merkezine ulaşan tüm çağrılar 7/24 cevaplandırılarak arızalara anında müdahale edilecek. Yoğun kar yağışının beklendiği dönemde yaşanabilecek anlık kesintiler için hızlı erişim sağlanabilmesi adına vardiya girişleri değiştirilmiş ve önemli saat aralığı çalışan sayıları %100 kapasiteye çıkarılmıştır.

SMS ekibi güçlendirilerek anlık tüm kesintilerden tüketcilerimiz bilgilendirilecektir. 7/24 tüm ihbar, şikayet ve talepleri karşılayacağımız WeCall, WhatsApp, Webchat ve Websitesi gibi uygulama takip personel sayları artırılmıştır.

Afet senaryosunun gerçekleşmesi durumunda, oluşabilecek iletişim kopukluklarının engellenmesi amacıyla yerel yönetim ve basın süreç ile ilgili bilgilendirilmiştir. Çağrı Merkezi'nin kriz durumunda bölgesel işlevselliğinin artırılması amacıyla, bilgilendirmeler; Muhtarlara, Belediyelere ve Kaymakamlıklara sağlanacaktır.” ifadeleri yer aldı.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI