Bugun...TEMSİL VE AĞIRLAMA GİDERLERİNİ AÇIKLADI
Tarih: 02-09-2020 10:54:55 Güncelleme: 02-09-2020 13:15:55 + -


Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, ulusal basında yer alan ‘CHP’li belediyelerde özel kalem saltanatı yaşanıyor’ haberde 4 Milyon 504 bin TL’lik ‘temsil ve tanıtma’ harcamalarını açıkladı.

facebook-paylas

TEMSİL VE AĞIRLAMA GİDERLERİNİ AÇIKLADI

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, ulusal basında yer alan ‘CHP’li belediyelerde özel kalem saltanatı yaşanıyor’ haberde 4 Milyon 504 bin TL’lik ‘temsil ve tanıtma’ harcamalarını açıkladı.

 

Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısında gündem dışı olarak görüşülen konu hakkında Belediye Başkanı Alp Kargı, “Amacım siyasi şov yapmak değil. Kamuoyunda lanse edilen olayların, sokakta Alp Kargı’nın veya belediye özel kaleminin şahsi harcamasıymış gibi algılanmasının önüne geçmek benim boynumun borcudur.” dedi.

 

“EŞ DOST AĞIRLAMA HARCAMASI DEĞİL”

 

Siyasi ilçe başkanlarının da yer aldığı toplantıda Başkan Kargı, “4 buçuk milyon liranın özellikle özel kalem bütçesi olduğunun bilinmesini geri kalan temsil ve ağırlama diye manşete konu olan bütçenin tam rakamıyla 2 milyon 929 bin 591 TL olduğunu istiyorum. Yani 4 buçuk milyon özel kalemin bütçesidir. Temsil ve ağırlama eş dost ağırlama, gönülleme harcaması değil.” diye konuştu.

 

Başkan Kargı, harcama kalemlerini şu şekilde açıkladı: “2 milyon 929 bin 591 TL’lik temsil ve ağırlama giderlerinin içerisinde bayram, yeni yıl, taziye ve kutlama mesajları 39 bin 999 TL. Eğitmen ve kurs (plates, Türk Halk Müziği korosu ve buna benzer) harcamalar 165 bin 516 TL. Yeni doğan bebekler için ev ziyaretlerinde yapılan harcamalar 12 bin 933 TL. Altını çizerek söylüyorum Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu Sıfır Atık projesi kapsamında halka dağıtmak için bez çanta yapılması, belediyemizce uygulanan net 153 bin 440 TL. Yeni evlenen çiftlere ve sünnet çocuklarına hediye alımı, 83 bin 071 TL. Kitap Fuarı için yapılan harcamalar 281bin 403 TL. Fotoğraf yarışması için yapılan harcamalar 33 bin 816 TL. Kitap, broşür ve takvim basımı 280 bin 758 TL. konser ve tiyatro için yapılan harcamalar, 508 bin TL. Resmi-dini bayramlar, özel günlerde, burada iddia ediyorum meslek grupları günlerini hiç atlamaksızın bütün meslek kuruluşlarını onure etmeye çalışıyorum. Bu da 623 bin 368 TL. Bayrak alımı 67 bin 763 TL. Diğer harcamalar 304 bin 403 TL. Taziye evlerine gönderilmek üzere pide ve ayran alımı 208 bin 654 TL. Çölyak hastalarımıza 2 yıldır glütensiz gıda ulaştırıyoruz 20 bin 666 TL. Yardıma muhtaç vatandaşlar için yapılan harcamalar 62 bin TL. Konaklama, ulaşım giderleri 83 bin 727 TL. Toplam bunun rakamı 2 milyon 929 bin 591 TL.”

 

“LÜKS VE SEFA İÇİNDE BİR BELEDİYE BAŞKANI YOK”

 

Lüks içinde uygulama yapmadıklarını dile getiren Kargı, “Belediyemizdeki bu fatura işlemlere imza atan şahıs, belediye çalışanı arkadaşımız önceki dönem AK Parti Meclis Üyesi Muttalip Karataş beyin kıymetli evladı Sümeyye hanım. Sokakta konuşulduğu şekilde sosyal medyalarda yapılan paylaşımlarla konuşulduğu şekilde lüks ve sefa içinde uygulama yapan bir belediye başkanı veya yakın çevresi var mı? Böyle bir şey yok bunları, artık hep birlikte göğsümüzle itmeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

Meclis toplantısında ayrıca Gelecek Parti İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Kani Karakollukçuoğlu, İyi Parti İlçe Başkanı Saffet Keleş, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yrd. Fatih Sözen, CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi,
Merkez ilçe Bşk. Arif Ferahoğlu, Merzifon İlçe Başkanı Av. Hasan Koparan,
Suluova İlçe Bşk. Vedat Güdek ve GHK İlçe Bşk. Hasan Topal yer aldı.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI