Bugun...“SİZİN SAVUNDUĞUNUZ HALKLARIN KARDEŞLİĞİNİN BEN TAA...”
Tarih: 06-09-2019 10:27:17 + -


Merzifon Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Koçak, Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi hakkında açıklamada bulundu.

facebook-paylas

“SİZİN SAVUNDUĞUNUZ HALKLARIN KARDEŞLİĞİNİN BEN TAA...”

Merzifon Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Koçak, Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi hakkında açıklamada bulundu.

Halkların kardeşliğini savunanları, İnsan hakları, kadın hakları ve çocuk haklarını savunanları Diyarbakır’daki HDP Binası önündeki Annelerin eylemine davet eden Merzifon Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Koçak,

“Yeri geldi mi bir ağaç için ortalığı yıkanlar nerede? Sözde özgürlük maskesini takınarak sokaklara dökülenler nerede? HDP Milletvekilleri, yeri geldi mi İnsan Haklarından, Eşitlikten, Özgürlükten, Halkların kardeşliğinden bahsediyor. Mağdur annelerin Çocukları için neden sesleri çıkmıyor?

PKK’nın açıktan savunucusu HDP ağaç için açıklama gereği duyuyor da bugün dağa kaçırılan çocuklar için neden açıklama yapmıyor? Bugün rızası olmadan evlenen minik kız çocuklarımızdan ne farkı var dağa rızası olmadan kaçırılan yavrularımızın? Söz, Çocuk haklarına, kadın haklarına geldi mi Diyanete yüklenerek algı yaratanlar şimdi süt dökmüş kediye döndüler hiç sesleri çıkmıyor.

Ağaç için sokakları dolduran o kadar kalabalık eylemciler nerede? Bir ağaç kadarda mı değersiz dağa rızasız şekilde kaçırılan yavrularımız? Bu mu savunuculuğunu yaptığınız İnsan Hakları, Halkların kardeşliği, Özgürlük, Çocuk Hakları... Güldüm.

Ha bu arada unutmadan Diyarbakır’daki evlatları için özgürlük mücadelesi veren Annelere bin selam olsun!” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI