Bugun...SİCİMOĞLU’NA TEPKİLER BÜYÜK
Tarih: 12-11-2019 12:23:07 Güncelleme: 12-11-2019 12:33:07 + -


Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Renkler’ isimli programın sunucusu Ayhan Sicimoğlu, Amasya ve ilçelerinin tanıtımı için Merzifon’a geldiğinde Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hakkında hadsiz cümleler kullanması üzerine büyük tepki aldı.

facebook-paylas

SİCİMOĞLU’NA TEPKİLER BÜYÜK

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Renkler’ isimli programın sunucusu Ayhan Sicimoğlu, Amasya ve ilçelerinin tanıtımı için Merzifon’a geldiğinde Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hakkında hadsiz cümleler kullanması üzerine büyük tepki aldı.

HADSİZ CÜMLELER KENDİ CEHALETİNİN GÖSTERGESİDİR

Ayhan Sicimoğlu’nun Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hakkında söylediği yanlış bilgilerin şiddetle karşısında durduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Alp Kargı, “Kanal D ekranlarından sözde Amasya ve ilçelerinin tanıtım programını gerçekleştiren gurme mi sonradan görme mi olduğu belli olmayan Ayhan Sicimoğlu adlı şaşkını kınıyor ve verdiği yanlış bilgilerin şiddetle karşısında duruyorum. Son derece nitelikli, donanımlı bir sadrazam ve devlet adamı olan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hakkında söylediği hadsiz cümleler kendi cehaletinin göstergesidir. Kim olduğu ne olduğu belli olmayan hiç kimse ecdadımızla ilgili densizlik edemez.” dedi.

TARİH RİVAYETLER ÜZERİNE DEĞİL GERÇEKLER ÜZERİNE KONUŞULUR

Tarih rivayetler üzerine değil gerçekler üzerine konuşulur diyen AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Yasin Kuzucu, “Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar... Ayhan Sicimoğlu isimli müptezel, yemek yediğin mekan ve etrafındaki bütün tarihi eserler, ağıza alınmayacak ifadeler kullandığın Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın eseridir.

Tarih rivayetler üzerine değil gerçekler üzerine konuşulur. Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Viyana Kuşatması ve onun öncesindeki başarıları ile Şanlı Osmanlı Tarihindeki şerefli yerini almıştır. Sen de fani alemden ebedi aleme göç ettiğinde şerefin miktarınca anılacak, şerefin miktarınca tarihteki yerini alacaksın...” ifadelerini kullandı.

ŞİDDETLE KINIYORUM

Sicimoğlu’nu şiddetle kınayan MHP Merzifon İlçe Başkanı Hüseyin Saka ise, “Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hakkında asılsız çirkin ithamlarda bulunan bu şerefsizi şiddetle kanıyorum. Bizim Memleketimize gelip bizim atamız hakkında konuşma cesaretini nerden bulabiliyor. Kara Mustafa Paşa öyle kudretli bir sadrazamdır ki... Viyana Halkı karşısında kâbuslar görmüştür. O askeri Viyana kapısına götürebilmek bile büyük bir başarı ilken bu soysuz tarafından başarısız olarak kendi memleketinde konuşturulması bile başlı başına bir akıl tutulması ve çarpık bir zihniyetin ruh halidir.” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI