Bugun...ŞAHİN: “DÜZE ÇIKACAK BAŞKA YOL YOK”
Tarih: 26-09-2020 14:21:52 + -


Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, kolay olmayan bir yola bilerek talip olduklarını ve Saadet Partisi’nden başka düze çıkılacak başka bir yolun olmadığını söyledi.

facebook-paylas

ŞAHİN: “DÜZE ÇIKACAK BAŞKA YOL YOK”

Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, kolay olmayan bir yola bilerek talip olduklarını ve Saadet Partisi’nden başka düze çıkılacak başka bir yolun olmadığını söyledi.

Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin gazetemize yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti: “ Kolay değil, hem de çok zor. Bilerek zora talip olduk. Yol arkadaşlarımızın bile yolda dökülebileceğini de bilerek... Çünkü düze çıkacak başka yol yok.

Daha da açık söylemek zorundayım Ekonomik kültürel coğrafi, tüm boyutlarıyla işgal yaşıyoruz. Modernleşme dediler, çağdaşlık dediler, ilericilik gericilik dediler, özelleştirme güzelleştirme dediler, Nato toprağı dediler, AB dediler, medeniyet güvenlik dediler, stratejik dost tabii müttefik dediler, tüm değerlerimizi yediler... Üstelik, büyük işgalin alt yapısını, yerli taşeronlara ihale ettiler, topluma benimsettiler, çaresizliği alıştırdı öğrettiler, bizim işimiz onun için zor. Özgürlüğün sevdalısı olmasaydık, milletimize vatanımıza değerlerimize aşık olmasaydık, hiç bu ağır yükün altına girer miydik...? Zor, hemde çok zor. Zor olan işgal güçlerini kovmak değil, zihinlere vurulan zincirleri kırmaktır...! Yoksa çok kolay. Nasıl mı ? Ben söylemeyim, sizde söylemeyin, milletime sorun söylesin. Bu harekete; (Sadece) kırk sekiz milletvekillik fırsat verilmeseydi.Kıbrıs Zaferi yaşanır mıydı?

Küçük bir grup kurma şansı ile hükümete ortak olma imkanı verilmeseydi. Temsanlar, Tksanlar, Tümosanlar kurulur yetmiş dokuz fabrikanın bacası tüttürülür müydü? O yetki devam etseydi, o bacalar söndürülür müydü.? O ufak yetki olmasaydı, maddi ve manevi kalkınma hamleleri sergilenir miydi? Türkiye Büyük Millet Meclisimizde “Bana ne Amerikadan “ Sesi yükselir miydi “Gelişmekte olan ülke” zincirini kırıp “Sanayileşmeye adım atan ülke” statüsünü kazanabilir miydik...? Yetki devam etseydi; o zincir yeniden vurulur muydu. Ortaklıkla da olsa; onbir aylık hükümet imkanı verilmeseydi: Faiz sömürüsünün hortumlarını kesen “Havuz sistemi” hayal bile edilir miydi? “Denk bütçe” ile tanışılır mıydı? İşçi çiftçi sanayici memur çalışan emekli Mutlu olur hala dua eder miydi? Paralar tabana yayılıp piyasa hareketi sağlandığı için bütçe artıya geçer miydi? Emperyalizmin kalelerini silkeleyen D-8 hayal edilebilir miydi.....?!

Zor olan “dış güçler” engeli değil. Zor olan zihinlerdeki zincirleri kırmak olduğu için Barajlar önümüzü kesti. Başka çaresi yok. Bilerek zora talipliyiz. Çünkü zora talipli olan başkası yok.! AB, Nato, Modernlik, Çağdaşlık, Stratejik Dostluk malzemeleri eskidi şimdi, ekonomik, kültürel coğrafi işgalde, tüm sınırları dümdüz eden Kürselcilik maskesi çıktı. İşim zor. Zor olan işgallere karşı direnmek değil, bu maskenin arkasındaki soysuzu ifşa etmek, milletimize gösterebilmek, zor olan alıştırılmış öğretilmiş çaresizlik hastalığını tedavi etmektir. Zora talibiz. “Nayman ana” gibi öz evladı tarafından hançerlenme pahasına da olsa değerlerimize sahip çıkmak adına. Zaten yola çıkarken, kefen giyerek atının sırtına binen Alparslan gibi onun niyeti ile çıktık. Büyük medeniyetlerin temelinde çok terler olduğunu bilerek “Yeni Bir Dünya” rüyaları görerek. Dava büyük olunca, iş kolay mı olur. Kolay ucuz hesapların büyük davacısı mı olur? Erbakan hocamızın sözü ile özetleyelim “Ne olurdu Şu Aziz millet beni bir defa dahi olsun Yahudiden önce anlasa”
Kaynak: HABER MERKEZİ PUSULAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI