Bugun...ŞAHİN: “ADİL BİR DEVLET DÜZENİ LAZIM”
Tarih: 21-01-2021 10:45:45 + -


Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, İnsanlığın saadete kavuşması için adil bir devlet düzenin olması gerektiğini belirtti.

facebook-paylas

ŞAHİN: “ADİL BİR DEVLET DÜZENİ LAZIM”

Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, İnsanlığın saadete kavuşması için adil bir devlet düzenin olması gerektiğini belirtti.

Gazetemize açıklamada bulunan Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, adil düzenin bir bütün düzen olduğunu belirterek, “Adil düzen bir bütün düzendir. İnsanlığa saadet getirecek hakkı üstün tutacak düzendir. İnsanlığın saadete kavuşması için beş şey gereklidir. Ben mesut olmak istiyorsam; Benim için beş şeyin temin edilmiş olması lazım. Birincisi huzur ve barış. İkincisi ise hürriyettir. Hür olmalıyım ancak ne var ki huzur ve barışın hürriyetinin korunması için bir Üçüncü şart daha lazımdır o da adil bir devlet düzeni yani adalet lazımdır baskı değil kendi milletine hizmeti esas alan bir adil devlet düzeni lazımdır ki bu devlet düzeninin temeli de adalettir.

Dördüncü bir şart ise insanların refahıdır. İç barış olacak insanların hürriyeti olacak iç barış ve hürriyet korunacak bunlar alt yapıdır gaye nedir refaha kavuşmaktır insanlar insan gibi refah içinde yaşamalıdır. Dört şart yeter mi yetmez bir Beşinci şart daha lazımdır. O da insanların itibar sahibi olmasın bizim eski Osmanlıcada kullandığımız Tabirle izzeti şerif bu insanların saadeti için lüzumludur bundan dolayıdır ki insanların mesut olması için beş tane şart lazımdır. İşte adil düzen bütün bu şartları tanzim eden bir düzendir.” şeklinde konuştu.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI