Bugun...ŞAHADETİNİN 13. YILINDA DUALARLA ANILDI
Tarih: 05-09-2019 10:50:40 + -


16 Mart 2006 tarihinde bulunduğu askerî helikopterin yüksek gerilimli elektrik hattına çarparak düşmesi sonucu şehit olan Şehit Topçu Kd. Alb. Ömer Bora, devre arkadaşları tarafından dualarla anıldı.

facebook-paylas

ŞAHADETİNİN 13. YILINDA DUALARLA ANILDI

16 Mart 2006 tarihinde bulunduğu askerî helikopterin yüksek gerilimli elektrik hattına çarparak düşmesi sonucu şehit olan Şehit Topçu Kd. Alb. Ömer Bora, devre arkadaşları tarafından dualarla anıldı.

Devre arkadaşları tarafından şahadetinin 13. yılında kabri başında anılan Şehit Topçu Kd. Alb. Ömer Bora için saygı duruşunda bulunuldu, özgeçmişi okundu ve Kuranı Kerim Tilavetinin ardından Merzifon Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde adına yaptırılan çeşme ve ablası Necmiye Bora ziyaret edildi. Ziyaretler sırasında Merzifon İlçe Jandarma Komutanı Şafak Karakoyun da yer aldı.

Merzifon aile kabristanlığında 1978 devrelerince 30 kişinin bulunduğu anma, 02 Eylül 2019 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirildi.

Ömer Bora, 27 Mayıs 1957 tarihinde Merzifon’da doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Merzifon’da tamamladı. 1971 yılında girdiği Kuleli Askerî Lisesinden 1974 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kara Harp Okulu öğrenimine başladı ve 1979 yılında Topçu Teğmen olarak mezun oldu.

1980 yılında Topçu Sınıf Okulunu tamamlamayı müteakip Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde başarılı görevler yaptı. Ömer Bora, Kıdemli Albay rütbesinde 3’üncü Ordu Komutanlığı Denetleme Başkanlığında görevli iken, 16 Mart 2006 tarihinde bir denetleme görevinden dönüşünde, bulunduğu askerî helikopterin Erzincan yakınlarındaki Sansa Deresi mevkiinde yüksek gerilimli elektrik hattına çarparak düşmesi sonucu şehit oldu. Bora, evli ve bir çocuk babasıdır.

Emekli Albay Arif Hikmet Kol, devre arkadaşı Şehit Ömer Bora’nın 13. ölüm yıldönümü nedeniyle gazetemize yaptığı açıklamada, “Ömer Bora ile özellikle askerî okulda çocukluk ve gençlik yıllarımızı paylaştık. O döneme ait anılar bizim için çok değerlidir. 13 yıl önce elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz kardeşimizi, devre arkadaşları olarak rahmetle anıyoruz. Geride kalan aile bireylerine de sağlıklı ömürler diliyoruz.” dedi.

Merzifon Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine Harbiye 79 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin katkıları ile Şehit Alb. Ömer Bora Çeşmesi yaptırılarak, 18 Mart 2019 tarihinde açıldı.

Eskişehir’de Sabiha Gökçen Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonuna Şehit Topçu Alb. Ömer Bora adı verildi, ayrıca okulda Ömer Bora adına 26 Mayıs 2019’da bir köşe oluşturuldu.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI