Bugun...KISITLAMADAN MUAF TUTULACAKLAR
Tarih: 11-02-2021 10:44:53 + -


Amasya genelinde olduğu gibi Merzifon’da da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda; örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, 2 kısıtlamadan muaf tutulacak.

facebook-paylas

KISITLAMADAN MUAF TUTULACAKLAR

Amasya genelinde olduğu gibi Merzifon’da da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda; örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, 2 kısıtlamadan muaf tutulacak.

Amasya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda Koronavirüs’e (Kovid-19) karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere bir araya geldi. Toplantıda İçişleri Bakanlığının 03 Şubat 2021 tarihli 1968 ve 1969 sayılı genelgeleri doğrultusunda;

Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma/ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde İl Hıfzıssıhha Kurulunun 01 Aralık 2020 tarihli ve 2020/85 nolu kararı ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Yine örgün eğitim yapması uygun görülen öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanlar, İl Hıfzıssıhha Kurulunun 01 Aralık 2020 tarihli ve 2020/86 nolu kararı ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanma kısıtlamasından da muaf olacak.

HAFTA SONU ÇİÇEKÇİLER AÇIK OLACAK

Çiçek satışı yapan işyerleri, 14 Şubat Sevgiler Günü nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı, 12 Şubat Cuma günü 20.00-24.00 saatleri arasında evlere servis yapacak. 13-14 Şubat Cumartesi Pazar günlerinde ise 10.00-17.00 saatleri arasında müşterilere işyerinde ve 10.00-24.00 saatleri arasında evlere servis şeklinde hizmet sunulabilecek.

Tedbirlere uymayanlara ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verildi.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI