Bugun...KARGI, “DAĞITTIĞIMIZ ORTALIĞI TOPARLAYACAĞIZ”
Tarih: 21-09-2019 11:44:25 Güncelleme: 21-09-2019 11:49:25 + -


İlçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “İmkanlarımız ölçüsünde dağıttığımız ortalığı toparlayacağız.” dedi.

facebook-paylas

KARGI, “DAĞITTIĞIMIZ ORTALIĞI TOPARLAYACAĞIZ”

İlçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “İmkanlarımız ölçüsünde dağıttığımız ortalığı toparlayacağız.” dedi.

Basın mensupları ile öğle yemeğinde buluşan Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon’da yürütülen projeler ve çalışmaları değerlendirdi.

Yağmursuyu Toplama Kanalı Projesinin hızla devam ettiğini ve yüzde 45’inin tamamlandığını aktaran Başkan Kargı, “Şuana kadar yüzde 45’ini tamamladık. İnşallah Merzifon’u 20 gün içerisinde olabilecek yoğun, yüklü bir yağışta bundan öncesinde yaşadığımız sıkıntıları artık yaşamayacağımızı ümit ediyorum. Esas bizim için sıkıntı verici olan olay bu yapılan büyük çalışmanın çevreye vermiş olduğu ciddi rahatsızlık. Bunda özellikle hanım efendiler olmak üzere bütün hemşerilerimize sabırları için şükranlarımı sunuyorum. Birileri bunu yapacak idi yapmak zorundaydık. Aldığımız sorumluluğu başlıca yerine getirme vazifesi halkın geleceğe dönük yaşayacağı bu şehirde karşılaşacağı sorunları en aza indirmek. Yağmursuyu Toplama Kanalı Projemiz bittiğinde eminim üstününde geriden geriye toparlayıp asfaltını çevresini düzenleyince vatandaşlarımız bu çalışmayı daha da anlayacaklar. Mevsimde her ne kadar kışa gelse de imkanlarımız ölçüsünde dağıttığımız ortalığı toparlayacağız.” şeklinde konuştu.

PLANLI VE GÜÇLÜ BİR BELEDİYEYİZ

Çok yoğun bir işsizlik, iş talebi ve ihtiyaçların giderilmesi talepleriyle karşı karşıya olduklarını belirten Başkan Kargı, “Gerçekten ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz. Bir belediye başkanı olarak üzülerek ifade ediyorum, bizimle beraber iş yapan esnaflarımız belediyesine güvenip ürün, mal teslim edip hizmet eden insanların, son zamanlarda biraz şartlarını zorladığımızı görüyorum. Burada bir kasıt asla olamaz. Genel ekonomik sıkıntıların doğal olarak belediyemize de yansıdığını söylemezden geçemeyiz. Gelir arttırıcı birçok işlemi hayata geçirdik çalışıyoruz. İnşaat sektörünün birden durması, vatandaşların günlük telaşlarının aşıp belediye borçlarını ödemede zorlandığını tahsilatlardan görüyorum. Ben de yapılan bu çalışmalarda vatandaşlarımızdan gelecek çevre temizlik vergisi, su faturası ve kira gibi alacaklarla bu işleri döndüreceğim. Bu genel bir sıkıntı. Bunu büyük oranda aşacağımızı düşünüyorum planlı ve güçlü bir belediyeyiz.

Ekonominin daralmasından dolayı çok yoğun bir işsizlik, iş talebi ve ihtiyaçların giderilmesi talepleriyle karşı karşıyayız. Bu bizim bazen dikkatimizi dağıtıyor. Seçilmiş bir belediye başkanı olarak halkımıza hep gerçekleri söyleyip, karamsar bir tablo çizmeden bu durumlardan çıkacağımızı ifade ederek görevimi yapmaya çalışıyorum. Ülkemiz ve devletimiz güçlü, bu sıkıntılı günlerden en kısa zamanda inşallah çıkacağımızı, normalleşeceğimizi ümit ediyorum.” diye konuştu.

ORTALIK YANGIN YERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

Merzifon’un refahı için canla başla çalışacaklarının sözünü veren Kargı, “Esnafla ilgili yaşadığımız sıkıntıları da biliyorum onlarında gerekli önlemlerini aldık en kısa zamanda toparlayacağız. Kimse benden gelip haraç istemiyor. Belediyesine ürün ve mal vermiş bunun doğal olarak karşılığını istiyor. Bu kadar genel anlamda daralma varken bunla makul karşılanıyor ama bunu belediye yaptığı anda inanılmaz infial ortaya çıkıyor. Burada bizim kabahatimiz yok. Devletin hangi kurum müdürüne, amirine bürokrasideki yetkiliye sorsanız onlarda ekonomik daralmadan dolayı bütçelerinde kısıtlama var bunlar hiç konu edilmiyor. Belediyeyle ilgili en ufak bir sekme, anlık duraksama olduğunda ortalık yangın yerine dönüştürülmeye çalışılıyor.

Merzifon’da en güçlü ekonomik olarak ve yaptığı işler dolayısıyla en az hata yapma lüksü olan kurum belediye. Bununda sorumluluğunun farkındayım. Gerçekleri vatandaşlarımızla paylaşıp, bu şehrin refahı için canla başla çalışacağımızın sözünü veriyorum.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI