Bugun...KAMPANYAYI DESTEKLEDİLER
Tarih: 02-12-2020 10:26:59 Güncelleme: 02-12-2020 10:28:59 + -


Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale ve Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, Türk Kızılay Merzifon Temsilciliği ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından başlatılan "Kan Bağışla Şiddeti Bağışlama" kampanyasına destek verdi.

facebook-paylas

KAMPANYAYI DESTEKLEDİLER

Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale ve Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, Türk Kızılay Merzifon Temsilciliği ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından başlatılan "Kan Bağışla Şiddeti Bağışlama" kampanyasına destek verdi.

Atatürk Anıtı önünde kurulan standı ziyaret eden Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, “25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele de önemli bir gün. Özellikle farkındalık oluşturma ve bu konudaki faaliyetlerin biraz daha ön plana çıkarıldığı bir gün. 7 Aralık tarihine kadar olan süreçte de faaliyetlerin devam ettiği bir hafta. Bu önemli gün dolayısıyla Türk Kızılay’ı beraber bir etkinlik düzenledi. Bizde Merzifon olarak bu etkinliğe destek vermek, hem kadına yönelik şiddetle mücadele bir farkındalık oluşturma, hem de covid-19 sürecini yaşadığımız bu süreçte Kızılay’ımızın desteğe ihtiyacı olan kan bağışında tekrardan iki güzel farkındalığı bir araya getirip bir faaliyet yapmayı arkadaşlarımız planladı. Bizler de bu etkinliğe destek veriyoruz. Kadına yönelik şiddette gerçekten farkındayım ve dikkatliyim diyoruz. Diğer taraftan covid-19 sürecini yaşadığımız bu süreçte özellikle kan bağışı ve plazma bağışına dikkat çekiyoruz. Kızılayımız bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Kan acil değil her zaman ihtiyaç. Sadece acil zamanlarımızda değil her zaman Kızılay’ımıza kan bağışında bulunursak ihtiyaç duyduğumuzda kan hazır olur. Vatandaşlarımızdan da talebimiz acil durumlarda değil rahat durumlarda, sakin durumlarda, huzurlu ortamlarda kan verelim. Devletimizin, Kızılayımızın stoklarında bu kanlar biriksin ve lazım olduğu zamanlarda ihtiyaç sahibi insanlara vakit kaybetmeksizin kanları iletelim. Vatandaşlarımızdan kalabalık oluşturmadan, buradaki yoğunluğu da dikkate alarak Kızılay’a kan bağışında bulunmalarını rica ediyorum.” diye konuştu.

Kan bağışına davet eden Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, “Bizlerde Merzifon Belediyesi olarak Kadına Şiddet Gününde böyle bir kampanya yapan Kızılay’ımızı desteklemek için buradayız. Kan her zaman ihtiyaç. Bizim ihtiyacımız olmadığında da başkalarının ihtiyacı olduğunu düşünerek sağlığımız el verdiğince, vakti doldukça kan bağışında bulunmaya herkesi davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Merzifon Temsilcisi Mehmet Ankara ise, “Bu pandemi sürecinde Kızılay’ımız her zaman olduğu gibi büyük çaba sarf ediyor. Gelen talepleri karşılamayı arzu ediyoruz. Bunun için de vatandaşlarımızın duyarlı olup sürekli kana olan ihtiyacı göz önüne getirerek bağışta bulunmalarının faydalı olacağını diliyoruz.” dedi.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI