Bugun...İZCİ’DEN KÖY PİKNİĞİNE DAVET
Tarih: 09-08-2019 10:35:00 + -


Merzifon Çerkes Kültür Derneği Başkanı Fatih İzci, Merzifon’a bağlı yedi adet Çerkes Köyü ve şehir merkezinde yaşayan Çerkes Kültürüne mensup kişilerle ortaklaşa organize ettikleri Köy Pikniğine tüm halkı davet etti.

facebook-paylas

İZCİ’DEN KÖY PİKNİĞİNE DAVET

Merzifon Çerkes Kültür Derneği Başkanı Fatih İzci, Merzifon’a bağlı yedi adet Çerkes Köyü ve şehir merkezinde yaşayan Çerkes Kültürüne mensup kişilerle ortaklaşa organize ettikleri Köy Pikniğine tüm halkı davet etti.

Köy Pikniği’nin 13 Ağustos Salı (Kurban Bayramının üçüncü günü) yapılacağını belirten Merzifon Çerkes Kültür Derneği Başkanı Fatih İzci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan kadim kültürümüzün en önemli özelliği bir arada kalabilmek ve değerlerimizi yaşatabilmektir. Bizler geçmişten bu güne Türkiye’mizin gördüğü her zorlukta elini taşın altına tereddütsüz koyan bir ecdadın torunlarıyız. Tarihi gerçekleri incelediğimizde görülüyor ki Çerkes Milleti Vatanımızın birliği, beraberliği ve bağımsızlığı için her dönemde göğsünü siper etmiş, her türlü iç ve dış tehlikeyi korkusuzca bertaraf etmiş, bu kahramanlıklarını da hiçbir zaman politik çıkar malzemesi olarak dillendirmemiştir. Bizim felsefemizde önce insani değerler ve birlik beraberlik vardır. İşte bu ahlaka dayalı olarak, ilçemize bağlı yedi adet Çerkes Köyümüz ve şehir merkezinde yaşayan Çerkes Kültürüne mensup hemşerilerimizle ortaklaşa organize ettiğimiz Köy Pikniğimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Kurban Bayramı vesilesiyle şehir dışında yaşayan hemşehrilerimizinde tatildeyken katılımını gözeterek organize ettiğimiz köy pikniğimizi bu yıl Merzifonumuza bağlı, eski ismi Yuvala olan Esentepe Köyünde 13 Ağustos Salı Kurban Bayramının üçüncü gününde gerçekleştireceğiz. Birlik beraberlik içerisinde çeşitli oyun ve etkinlikleri içeren pikniğimize Tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” şeklinde konuştu.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI