Bugun...İLÇE MÜFTÜSÜ PEHLİVAN GÖREVE BAŞLADI
Tarih: 07-03-2020 10:23:18 + -


Merzifon İlçe Müftüsü Mustafa Altun’un emekli olması sebebiyle Merzifon’a Müftü olarak atanan Abdülhamid Pehlivan görevine başladı.

facebook-paylas

İLÇE MÜFTÜSÜ PEHLİVAN GÖREVE BAŞLADI

Merzifon İlçe Müftüsü Mustafa Altun’un emekli olması sebebiyle Merzifon’a Müftü olarak atanan Abdülhamid Pehlivan görevine başladı.

1973 yılında Merzifon’da dünyaya gelen Merzifon İlçe Müftüsü Abdülhamid Pehlivan İlkokulu Merzifon’un Karşıyaka köyünde, orta ve lise tahsilini ve hafızlığını yine Merzifon’da bitirdi.

Müftü Pehlivan, 10.10.1994 tarihinde Van’ın Saray ilçesi, Karahisar Köyünde İmam Hatiplik görevine başlayarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na intisap etti. 1997 yılında İstanbul Maltepe Aydınevler Camii’ne din görevlisi olarak atandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Meslek Yüksekokulunu1999’da, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 2002'de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelâm Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans Programını 2004'te Diyanet İşleri Başkanlığı Pendik Haseki Eğitim Merkezi’ni (22. dönem) 2009 yılında bitirdi.

Halen Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri(Tefsir) Ana Bilim Dalında Doktora yapmakta. Müftü Pehlivan; 2004 yılında İstanbul İl Vaizi Olarak Ümraniye Müftülüğüne, 2009’da Maltepe Müftülüğü Cezaevi Vaizliğine atandı.

Evli ve üç çocuk babası Müftü Pehlivan, 23.11.2012 tarihinde Tunceli ili, Hozat İlçe Müftülüğü görevine başladı. Daha sonra Elazığ ili, Keban İlçe Müftüsü olarak atanmasını müteakip 14.02.2013 tarihinde Keban İlçe Müftüsü olarak görevine başladı. Yaklaşık 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Kastamonu ili, Araç İlçe Müftüsü olarak atandı.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI