Bugun...İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI
Tarih: 17-10-2020 10:50:44 + -


Amasya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait yatırım projelerinin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulunun 2020 yılı 4. toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı.

facebook-paylas

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

Amasya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait yatırım projelerinin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulunun 2020 yılı 4. toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Masatlı’nın yanı sıra Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkan Vekili Mustafa Atak ve diğer yetkililer katıldı.

İlde yürütülen kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda projelerde gelinen son durum hakkında bilgi verilip gerekli koordinasyonun sağlanmasına ilişkin hususlar ve 2021 yılı yatırım teklifleri görüşüldü.

Amasya’daki yatırımlar konusunda değerlendirmelerde bulunan Masatlı, “Yatırımcı kurum ve kuruluşlarının devam eden projeleri ile bu yıl ve önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan yeni projelere ilişkin çalışmalara hız vererek zaman kaybetmeksizin işe başlamaları, kamu kurum ve kuruluşları arasında etkin işbirliği ve koordinasyon sağlanarak yardımlaşmanın artırılması ve kaynakların verimli ve tasarruflu kullanılması önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

2020 yılı Eylül ayı sonu itibarıyla yatırımcı bölge ve il müdürlükleri ile belediyelere ait kamu yatırımları; Tarım sektöründe 112 adet (Toplam proje tutarı: 813 Milyon TL), Ulaştırma-Haberleşme sektöründe 94 adet (Toplam proje tutarı 1,9 Milyar TL), Eğitim sektöründe 71 adet (Toplam proje tutarı 299 Milyon TL), Enerji sektöründe 5 adet (Toplam proje tutarı: 25 Milyon TL), Sağlık sektöründe 8 adet (Toplam proje tutarı: 26 Milyon TL), Turizm sektöründe 2 adet (Toplam proje tutarı: 2 Milyon TL), Diğer Kamu Hizmetleri sektörlerinde 117 adet (Toplam proje tutarı: 174 Milyon TL) olmak üzere toplam 409 adet.

Projelerin toplam tutarı 3,3 Milyar TL, toplam harcama tutarı 1,9 Milyar TL’dir. 2020 yılı ödeneği 717 Milyon TL olup bu ödenekten 383 Milyon TL harcandı. Projelerde %58 nakdi, %60 fiziki gerçekleşme sağlandı.

Bu projelerden 139 adedi tamamlandı. 218 adedi devam etmekte, 25 adedi ihale aşamasında, 25 adedine başlanamamış, 2 adet proje ise tasfiye edildi.

409 adet projenin; 42 adedi (126 Milyon TL’lik kısmı) Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine ait.
Kaynak: HABER MERKEZİ/PUSULAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ - İŞ DÜNYASI Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI