Bugun...İHH YARDIM KAMPANYALARINA DEVAM EDİYOR
Tarih: 10-04-2018 17:46:39 + -


İHH Merzifon Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş Arakanlı Müslümanlara yönelik yeni bir yardım kampanyası başlatmaya hazırlandıklarını belirtti.

facebook-paylas

İHH YARDIM KAMPANYALARINA DEVAM EDİYOR

İHH Merzifon Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş Arakanlı Müslümanlara yönelik yeni bir yardım kampanyası başlatmaya hazırlandıklarını belirtti.

İHH Merzifon Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş zulme uğrayan Müslümanlara karşı duyarsız kalmayan ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederek yeni bir yardım kampanyası başlatacaklarının müjdesini verdi. Bu kapsamda Çintaş İHH olarak Arakanlı yetimleri giydirme, ramazanda gelecek yardımlarla Arakanlı Müslümanlara iftar verme ve bambudan ev yapma projelerinin hayat geçirileceğini duyurdu.

Bu noktada duyarlı vatandaşların yardımlarını beklediklerini ifade eden İHH Temsilcisi Çintaş, “Nerde bir mazlum var nerde bir yetim var hep el uzattınız. Ne zaman yetimler sizden uzanacak bir eli bekliyor dedik yetimlere hami oldunuz. Suriye Halep’teki kardeşlerimiz sizden uzanacak eli bekliyor dedik boş çevirmediniz. Yetimi yoksulu doyurmuyorsunuz. Yetimi yoksulu doyurmaya teşvik etmiyorsunuz ayetlerine kayıtsız kalmadınız. Ümmetin sahipsiz olmadığını her dem ortaya koydunuz. Yediğiniz ekmeği az çok demediniz mazlumlarla paylaştınız. Biliyorsunuz ki bu işler öyle görüldüğü gibi kolay değil biz de her dem zor olana talip olduk. Söz konusu yetimler olunca söz konusu mazlumlar olunca kayıtsız kalamazdık. Bu uğurda paspas olmaya razı olduk. Biz mazlumlar sizden gelecek bir dilim ekmeğe muhtaç dediğimizde desteklerinizle bizleri hep yüreklendirdiniz. Ramazan ayı gelmeden Bangladeş’e gelen Arakanlı mazlum ve mağdur kardeşlerimizi ziyaret edelim dedik; lakin organize yapamadık bu yüzden gidemiyoruz. İnşallah başka bir zaman nasip olur. Gidemesek de bugünden itibaren Ramazan bayramına kadar Arakanlı kardeşlerimiz için bir çalışma başlatıyoruz.1.Arakanlı yetimleri giydirme çalışması bu projemiz 3500 Euro (17500 TL’lik bir proje) 2.Ramazan’da gelecek yardımlarla Arakanlı kardeşlerimize iftar verecegiz.3.Arakanli kardeşlerimize bambu ev yaptıracağız. Bir bambu evin maliyeti 3000 TL (Bu zamana kadar 4 adet bambu evi yaptırdık hamdolsun).Sizin bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Arakanlı Müslümanların yalnız olmadığını göstermek istiyoruz. Yarın ahirette şahitliğimizi ortaya koymak istiyoruz. Siz sahip çıkarsanız o kardeşlerimiz yalnız kalmayacak. İnanın ki siz sahip çıkmazsanız yeryüzünde sahip çıkacak başka bir millet yok. Rabbim iyilik yüreğinizi çoğaltsın. Ecrinizi ücretinizi Alemlerin Rabbi Allah versin” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Haber: Emre GENÇKANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MERZİFON
  MERZİFON
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. MERZİFON
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Osmanlı
 6. Kubat Ötme Bülbül
VİDEO GALERİ
YUKARI