Bugun...İÇKİLİ MEKAN OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Tarih: 09-01-2020 10:59:56 + -


Aralık ayı belediye meclisinde gündeme gelen içkili mekanların çoğaltılması konusu revize edilerek, Merzifon İş ve Yaşam Merkezi’nin üst kısmında açılacak olan restoranın içkili yer olarak belirlenmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

facebook-paylas

İÇKİLİ MEKAN OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Aralık ayı belediye meclisinde gündeme gelen içkili mekanların çoğaltılması konusu revize edilerek, Merzifon İş ve Yaşam Merkezi’nin üst kısmında açılacak olan restoranın içkili yer olarak belirlenmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Aralık ayı beledi meclisinde gündeme gelen içkili mekanların çoğaltılması hakkında bir komisyon oluşturulmuş, Ocak ayı belediye meclisinde de karara bağlanması belirtilmişti. Konuya dair 3 farklı yerin içkili mekan olarak belirlenmesi talep edilmişti. Fakat bir otelin Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ‘Turizm Belgesi’ alması ve bir işletmeninde 2013 yılında alınan meclis kararıyla şuan fiilen aktif olması nedeniyle Merzifon İş ve Yaşam Merkezi’nin üst kısmında açılacak olan bir restoranın içkili yer olması oy çokluğuyla kabul edildi.

İçkili mekanların belirlenmesi sürecinin ortadan kalktığını belirten Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı mecliste yaptığı açıklamada, “İçkili mekanların çoğaltılması arasında yer alan Merpond Otel resmi olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ‘Turizm Belgesi’ aldı. Bize böylece bir karar almak, yeniden meclisten karar geçirmek gibi bir sürecimiz ortadan kalktı. Ayrıca bir problemli dediğimiz aslında bizimde bir özrü meclise sunmakla mükellefiz, Ekin Pazarında 2013 yılında alınmış olan kararı nihayetinde orada fiilen devam eden bir işletmenin bizim arkadaşlarımızın yanlış yorumlamasıyla gündeme getirdik. Orada bir problem yok zaten mevcut yer Levent Caddesini sağlı sollu içeriyor. Onunda gündeme alınmasının gerekliliği kalmadı.” diye konuştu.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI