Bugun...HASRET’E POLİS ABİLERİNDEN DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Tarih: 30-11-2019 11:48:26 + -


Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Merzifon Sevinç- Orhan Erzengin Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi Hasret Zeytünlü’nün 17. yaş günü kutlandı.

facebook-paylas

HASRET’E POLİS ABİLERİNDEN DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Merzifon Sevinç- Orhan Erzengin Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi Hasret Zeytünlü’nün 17. yaş günü kutlandı.

Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Merzifon Sevinç- Orhan Erzengin Özel Eğitim Meslek Okulu’nun ortak projesi ‘Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler’ kapsamında Doğum Günü Etkinlikleri Hasret Zeytünlü’ye gerçekleştirilen sürprizle devam etti.

Polisler ve öğretmenler birlikte Hasret Zeytünlü’nün evinde yaş pasta keserek çeşitli hediyelerle doğum gününü tebrik etti.

AİLEDEN BİRİ GİBİ HİSSEDİYORLAR KENDİLERİNİ

Projenin devam edeceğini belirten Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, “Daha önceden de İstanbul ve 2 kez Ankara gezilerimiz, konserlerimiz, pikniklerimiz ve doğum günü etkinliklerimiz oldu. Daha sonra da kapanış programımızla projemizi sonlandıracağız. Amacımız bu projeyle engelli kardeşlerimizi sevindirmek, onları bir nebze olsun mutlu edebilmek için bu projemizi hazırladık.

Özellikle bu projelerde çocukların yanına her gittiğimizde çocukların yanlarına okullarına her gittiğimizde bizleri kucaklayıp bizleri öpüyorlar. Önceden polisi görmedikleri için bu hareketleri yapamıyorlardı. Şimdi aileden biri gibi hissediyorlar kendilerini. Emniyet müdürlüğü adına ne mutlu bize.” dedi.

KIZIMIZ SOSYALLEŞTİ

Hasret’in ailesi de projeden son derece memnun olduğunu çocuklarının sosyalleştiğini dile getirerek, “Gezilerine biz de gitmiştik çok memnun kaldık. Çok iyi eğlendik. Okuldan da öğretmenlerinden de çok memnunuz. Hasret’in bu projelerle diyalogu arttı kızımız sosyalleşti iletişim kurma konusunda artık bir sorunu yok.” şeklinde konuştu.

EMNİYETİN PROJESİ ÇIĞIR AÇTI

Benzer projeleri yaptıklarını fakat emniyetle birlikte yaptıkları projenin çok daha verimli olduğunu belirten öğretmenler, “ulusal projelerde yapıyoruz ama emniyetin projesi çığır açtı bizde. Çok fazla kurs açtık öğrencilerimize neredeyse yüzme bilmeyen öğrencimiz kalmadı. Bizim için en önemlisi kültürel gezilerimiz oldu. Bizim öyle çocuklarımız var ki Merzifon’un dışına çıkmamış, sosyo kültürel olarak mahcup, imkansızlıklarla boğuşan çocuklar. Entegrasyonunu sağladık çocuklarımız topluma karışıyor, nerede nasıl davranacağını öğreniyorlar. Biz Türk halkı olarak polis, üniforma görünce şöyle duran insanlarız memur beylerin sayesinde çocuklarımızdaki önyargılar kalktı. İnşallah tüm hızıyla projelerimiz gelişerek devam edecek” ifadelerinde bulundu.

Keyifli anlar yaşayan hasret ve ailesi anlamlı projede emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI