Bugun...GÜL: “İTHAL İŞÇİ GELDİKÇE VİCDANIMIZ SIZLIYOR”
Tarih: 30-05-2020 09:53:28 + -


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merzifon İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül, “Kayadüzü Köyümüzde Yeni Çeltek Maden Şehitliği varken Yeni Çeltek Kömür İşletmesi’ne ithal işçi geldikçe vicdanımız sızlıyor” dedi.

facebook-paylas

GÜL: “İTHAL İŞÇİ GELDİKÇE VİCDANIMIZ SIZLIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merzifon İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül, “Kayadüzü Köyümüzde Yeni Çeltek Maden Şehitliği varken Yeni Çeltek Kömür İşletmesi’ne ithal işçi geldikçe vicdanımız sızlıyor” dedi.

CHP Gençlik Kolları Amasya İl Başkanı Eren Yenisoy, CHP Merzifon İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül ve Suluova önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Deniz Mutaf, Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Anadolu A.Ş ziyaret etti.

“DIŞARIDAN NEDEN İŞÇİ GELİR MERAK EDİYORUZ”

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan CHP Merzifon İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğancan Gül, “Bölgemizde o kadar işsiz varken dışarıdan neden işçi gelir merak ediyoruz. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak önceliğimiz bölgemizdeki işsiz, işe ihtiyacı olan kardeşlerimizi istihdam etmenizdir. Bu bölgede yakınımızda Kayadüzü Köyümüzde Yeni Çeltek Maden şehitliği vardır. Bir gezin oraya ne demek istediğimizi çok iyi anlarsınız. İthal işçi geldikçe vicdanımız sızlıyor” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİNİZ BÖLGEMİZ GENÇLERİ OLSUN”

İthal işçi istemediklerinin altını çizen Suluova önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Deniz Mutaf, “Bölgemiz insanları bu işletmede çok emek vermiştir bakarsanız önceki yılları kiminin babası, abisi, kardeşi, kiminin amcası kriz odasında yaşamını yitirmiştir. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet sevenlerine de sabırlar diliyorum. Bölgemizde işsiz ve iş ihtiyacı olan genç kardeşlerimiz varken dışarıdan işçi getirmekte nedir. Önceliğiniz bölgemiz gençleri olsun. İlk grup ithal geldi... Söylentisi olan ikinci bir grubu istemiyoruz burada eskiden işçinin hakkını savunan grevde halkla bizlerle en önde mücadele eden sendika nerede artık sesini duyamıyoruz. Nerede bu sendika yöneticileri başkanı bizler CHP olarak herkes için varız CHP olarak konunun takipçisi olacağız. İthal işçi istemiyoruz. Önceliğimiz bölgemizin gençleridir.” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”

Dışarıdan gelen ithal işçilere her zaman karşı olduklarını vurgulayan CHP Gençlik Kolları Amasya İl Başkanı Eren Yenisoy ise, “Bölgemizdeki işe ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olalım. Bizler CHP olarak herkes için buradayız. Dışarıdan gelen ithal işçilere her zaman karşıyız. CHP olarak her zaman gençlerimizin hakkını savunacağız” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI