Bugun...GÖREVE ÇAĞIRDI
Tarih: 20-11-2020 10:33:59 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

facebook-paylas

GÖREVE ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Alaaddin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı haksız ve hukuksuz olarak hakaret ve tehdit suçu işlediğini belirten İlçe Başkanı Hasan Koparan konu hakkında açıklamada bulundu.

Haksız ve hukuksuz eylemlerin her zaman karşısında olacaklarını vurgulayan Koparan açıklamasında, “Suç duyurusunda bulunuyor ve cumhuriyet savcılarımızı göreve çağırıyoruz.” dedi.

İlçe Başkanı Koparan , “Cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet Hak Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı; cezaevinden infaz yasası affı ile çıkmış olan, boşandığı eşini çocuklarının gözleri önünde öldürten ve mafya lideri olarak bilinen Alaaddin Çakıcı tarafından haksız ve hukuksuz olarak hakaret ve tehdit suçu işlenmiştir. Sosyal medyada, yazılı ve görsel medyada yer alan bu suç fiili nedeni ile adı geçen fail hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 106/2-d maddesini ihlal ederek tehdit, yine aynı kanunun 125/1-2-3 maddelerini ihlalden hakaret ve 107. maddedeki şantaj suçunu işlemiştir.

CHP Genel Başkanımıza karşı işlenen bu suçları oluşturan söylem ve eylemleri nedeni ile faili şiddetle kınıyoruz. Başta Sn. Cumhurbaşkanı ve MHP Genel Başkanı olmak üzere tüm siyasilerin de aynı tepkileri göstermelerini talep ediyoruz. Bu şekildeki hakaret ve tehdit suçu oluşturacak haksız ve hukuksuz eylemler, kime karşı işlenirse işlensin her zaman karşısındayız.

CHP Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsında Merzifon İlçe Başkanı ve onun temsilcisi olarak bu suçun şahsıma, yönetim kurulumuz, kadın ve gençlik kolları üyelerimize ve Merzifon’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy ve gönül veren 18 bin kişiye karşı işlendiği düşüncesi ile basın yolu ile suç duyurusunda bulunuyoruz.

Cumhuriyet savcıları, cumhuriyeti ve kamuyu temsil etmektedirler. Cumhuriyet savcısının suç haberini alması, öğrenmesi durumunda devlet adına hareket edip araştırma ve soruşturma yapması akabinde kamu davası açarak yürütmesi görevleri arasında yer almaktadır. Suçu ve suçluyu takip etmek de savcının görevi olduğu gibi suçu öğrenen vatandaşların suçu, yetkili makamlara bildirme yükümlülükleri bulunmaktadır.

Hukukun ve adaletin olmadığı bir yerde kaos ortamının doğacağı, suç örgütlerinin at oynatacağı bilinen bir gerçektir. Toplum düzeninin, sağlığının ve huzurlu bir şekilde yaşamanın idamesi ile devletin bekası için hukuk ve adalete ihtiyaç bulunmaktadır. Bu nedenle hukukun işletilmesi ve suçlular hakkında gerekli önlem ve tedbirlerin alınmasını yetkili makamlardan ivedilikle talep ediyoruz.

Halkımızın takdir ve dikkatine saygıyla arz ederiz.” diye konuştu.
Kaynak: HABER MERKEZİ/PUSULAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI