Bugun...“DÜN ELEŞTİRDİKLERİNİZ BUGÜN GÜNDEME GELİYOR”
Tarih: 03-09-2020 10:29:09 + -


Ak Parti Belediye Meclis Grup Sözcüsü Zeki Dikmen, “Dün eleştirdikleriniz işte bugün değişik bir şekilde gündeme geliyor” dedi.

facebook-paylas

“DÜN ELEŞTİRDİKLERİNİZ BUGÜN GÜNDEME GELİYOR”

Ak Parti Belediye Meclis Grup Sözcüsü Zeki Dikmen, “Dün eleştirdikleriniz işte bugün değişik bir şekilde gündeme geliyor” dedi.

Temmuz Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısında konuşan Ak Parti Belediye Meclis Grup Sözcüsü Zeki Dikmen, gündem dışı görüşülen belediyenin Özel Kalem harcamaları hakkında, “Bizim de meclis çalışmalarımız, uyumlu bir şekilde birimizi severek, yeri geldiği zaman eleştirilerimiz hep yapıcı olmak kaydıyla anılmıştır. Ben ilk belediye meclis üyeliğimde plan bütçede çalıştım. Plan-bütçede çalıştığınız zaman belediyede çalışan arkadaşlara varıncaya kadar özverili bir şekilde her şeyi kalem kalem hazırlarlar, eleştirileriniz olur. Merzifon için bir şeyin en iyi şekilde olması gerektiğini sadece tartışırız, kabul ederiz veya etmeyiz. Ama bizim eleştirilerimiz her zaman kendi içimizde kalmıştı. Biz grup toplantılarımızda partiye gittiğimiz zaman yapmış olduğumuz çalışmaları ne de eleştirilerimizi dile getiririz. Sayın başkanım da çok iyi hatırlar bu zamana kadar herhangi belediye meclis üyesi olarak veya grup sözcüsü olarak bir önceki dönemde bu bizim 7. yılımız daha önceki arkadaşlarımız da öyleydi. Bizim buradaki yapmış olduğumuz çalışmaları basını karşımıza alıp ta şahıs olarak kesinlikle en ufak bir eleştiri yapmamışızdır. Bunu teşkilatlar yapacak. Aldığımız kararlar burada kalır.

Buradaki eleştiri ulusal basına düştüğü zaman benimde aklıma ulusal basına nasıl düştüğü geldi. Sonra saklı gizli yok ulaşılmazı zor bir konu değil dedim. Baktım AK Parti Teşkilatı tarafından paylaşımlar yapıldı. Bunlar kadar doğal bir şey yok. Buradaki asıl sıkıntı düşündüm taşındım, niye bu kadar insanlar tepki göstermeye başladı? İşte bizler yapmış olduğumuz yöneticilikler zamanında özellikle sizin ilçe başkanlığınız döneminde hassasiyetle üzerinde durduğunuz özel kalem harcamaları idi. Şimdi siz kalem kalem okudunuz, o zaman da yine zaten burada saklı gizli olabilecek herhangi bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Özel kalem harcamalarına yapılan açıklamalara değinen Dikmen, “Özel kalem harcamalarının çok yüksek olduğunu o günkü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanımız olarak Alp başkan dile getiriyordu. Haklı, yanlışlıklar olmuş olabilir. Ben o günde belediyenin içerisinde değildim. Bugün eleştirdikleriniz, dün eleştirdikleriniz işte bugün değişik bir şekilde gündeme geliyor. Size yapılan bu eleştiri keşke yapıcı olsaydı. Bazı ifadelerin temsil ve ağırlama noktasındaki olarak bakıldığı zaman işleri bilmeyen yorum atanlar için bahsediyorum, işleri bilmediklerinden dolayı olarak kabul ediyorum. Yani buradaki bizim özel kalem harcamalarına ilçe teşkilatı yine oranlar üzerinden cevap verecektir.

Özellikle üzerinde durmaya çalıştığım hadise, Allah nasip edipte ileride yöneticiliği düşünenler, başkanlığı, vekilliği düşünenler, bugünlerdeki ne söylediklerinizin yarın karşınıza ne şekilde çıkacaklarının hesaplarını yapmak lazım.” ifadelerini kullandı.

“USULEN DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL”

“İlçe başkanımızın gelmemesinin sebebi, birkaç defa meclisin içerisinde gelen vatandaşlarımıza söz hakkı verdik. Aslında bu usulen doğru bir şey değil. Ben kendi başkanımıza da dedim ki burada herhangi bir konuşma olacağını düşündüğümden dolayı, Yasin başkanım bakın siz geldiğiniz zaman benim eleştiri yapmış olduğum duruma bizde düşmüş olacağız. Gelmenizi istemiyorum dedim. Çünkü orada meclisin içerisinde tekrar karşılıklı konuşmalar hoş olmaz böyle bir üslup ta yok. Alp başkan bunu yapıyor ama bugün onu sadece dinleyici olarak gelen misafirlerinize de hatırlattınız. Yani gelmesini istemedim o da hoşgörüyle karşıladı.

Biz birbirimizi seviyoruz. Merzifon, Amasya bölgesi olarak hep birbirimizi takip ediyoruz. Dışarıdaki baktığımız bazı siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Ama biz kendi bölgemiz için, memleketimiz için en hayırlı kararların alınmasını istiyoruz. Bu bir hizmet yarışıdır. Ben ilk belediye meclis üyeliğimde de şunu söylemiştim, burada sırf CHP’nin belediye meclis üyeleri olmuş olsa 25 kişi, yine ister istemez bir gruplar oluşacak. Kendi evlerimizde bile mutlaka muhalefetler oluyor. Bizim yapacağımız hayırlı hizmetler ufak tefek eleştirilerden canınızı sıkmadan çalışma arkadaşlarınızı daha motive edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI