Bugun...“DİLİMİZİ DE YÜREĞİMİZİ DE TEMİZ TUTALIM”
Tarih: 15-10-2020 10:16:17 + -


Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, “Dilimizi de, yüreğimizi de temiz tutmaya gayret edelim.” ifadesinde bulundu.

facebook-paylas

“DİLİMİZİ DE YÜREĞİMİZİ DE TEMİZ TUTALIM”

Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, “Dilimizi de, yüreğimizi de temiz tutmaya gayret edelim.” ifadesinde bulundu.

Dilimizi de, yüreğimizi de temiz tutmaya gayret edelim diyen Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, “Cenâb-ı Hak buyuruyor: ‘And olsun ki Biz Lokmân’a: Allâh’a şükret! diyerek hikmet verdik. Şükreden, ancak kendisi için şükretmiş olur. Nankörlük eden de bilsin ki, Allâh hiçbir şeye muhtaç değildir, her türlü hamde lâyıktır.’ (Lokmân, 12)

Rasûlullah (sav) Efendimiz buyurdular: ‘Lokmân, peygamber olmayıp, ibâdet eden bir kuldu. Allâh Teâlâ, onu günahlardan korudu. Çok tefekkür ederdi. Îmânı kuvvetli idi. Allâh Teâlâ’yı sever, Allâh Teâlâ da onu severdi. Allâh Teâlâ, ona hikmet ihsân eyledi.’ (Kurtubî, Tefsîr, XIV, 59-60)

Zemahşerî, Lokmân Hakîm’in hikmetine misâl olarak şu hâdiseyi nakleder: Bir gün Dâvûd (as), Lokmân Hakîm’den bir koyun kesip en iyi yerinden iki parça getirmesini istedi. Lokmân Hakîm de ona, kestiği hayvanın dilini ve yüreğini getirdi. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Dâvûd (as), bu defâ hayvanın en kötü yerinden iki parça et getirmesini talep etti. Lokmân Hakîm, yine koyunun dil ve yüreğini getirdi. Hazret-i Dâvûd, ona bunun sebebini sorunca da şöyle dedi: ‘Bu ikisi iyi olursa, bunlardan daha iyisi; kötü olursa, bunlardan daha kötüsü olmaz!..’ (Zemahşerî, Keşşâf, V, 18)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri) el-Hakem: Hüküm, Kendisine ait olan, hüküm yetkisini elinde tutan, son hükmü verecek olan, hükmeden, hakkı yerine getiren, ilmi, sözü, işi tam ve doğru olan demektir. Kısa Günün Kârı dilimizi de, yüreğimizi de temiz tutmaya gayret edelim.” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: HABER MERKEZİ/PUSULAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI