Bugun...BELEDİYE GAYRİMENKULLERİNİN TEMİNAT OLARAK VERİLMESİNİ İSTEMİYORUZ
Tarih: 03-10-2019 10:46:11 + -


Ak Parti Merzifon Belediye Meclis Üyesi Faruk Kaplan, “Belediyenin gayrimenkullerinin SGK borcuna teminat olarak verilmesini istemiyoruz” dedi.

facebook-paylas

BELEDİYE GAYRİMENKULLERİNİN TEMİNAT OLARAK VERİLMESİNİ İSTEMİYORUZ

Ak Parti Merzifon Belediye Meclis Üyesi Faruk Kaplan, “Belediyenin gayrimenkullerinin SGK borcuna teminat olarak verilmesini istemiyoruz” dedi.

Merzifon Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısında gündem dışı olarak görüşülen, mülkiyeti Merzifon Belediye Başkanlığı adına kayıtlı Buğdaylı Mahallesinde bulunan 27 bin 903 metrekare yüzölçümlü ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde toplu tapunun 22 bin 595 metrekare yüzölçümlü gayrimenkulün Merzifon Belediyesi adına yüzde100 oranda hisseyle katılımı bulunan Merzifon Tansa Gıda Maddeleri Pazarlama Tic. A.Ş’nin SGK Amasya İl Müdürlüğüne olan pirim borçlarına karşılık teminat olarak gösterilmesi hususunda oylama yapıldı. Gündem dışı madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Bu konu da mecliste bir açıklama yapan Ak Parti Merzifon Belediye Meclis Üyesi Faruk Kaplan, “Tansa bir anonim şirket, ticari faaliyetleri var, ticari faaliyetleri bize söylenilenlere göre iyi gidiyor. Ama iyi giderken sigorta pirim ve vergi borcunun ödenmemesi ve buna karşılıkta belediyenin gayrimenkullerinin teminat olarak ya da devriyle alakalı biz bu işe sıcak bakmıyor doğru da bulmuyoruz. Tansa bir çıkış içerisinde olabilir, bizim dönemimizde konu hakkında ağabeylerimizle bir istişaremiz oldu onların söylediklerine göre bizim Tansa olarak sigorta ve vergi borcumuzun olmadığını, aynı faaliyetleri bizim de yaptığımızı ama bu ödemeleri yaptıklarını söylediler. Kaldı ki öyle olmasa bile devamında Merzifon’daki bütün sosyal tesisleri işleten bir anonim şirketin, vergi ve sigorta ödemelerinin de diğer ödemelere ve harcamalara göre dikkat etmesi gerektiğini düşündüğümüzden bu maddeyi kabul etmiyoruz. Belediyenin gayrimenkullerinin teminat olarak verilmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI