Bugun...“BAYRAM SEVİNÇLERİNİ HÜZNE ÇEVİRMEYELİM”
Tarih: 30-07-2020 10:19:54 + -


Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, “Bayram sevinçlerini hüzünlü bir tabloya çevirmeyelim. Devletimizin pandemi sürecine yönelik almış olduğu tedbirlere harfiyen uyalım” dedi.

facebook-paylas

“BAYRAM SEVİNÇLERİNİ HÜZNE ÇEVİRMEYELİM”

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, “Bayram sevinçlerini hüzünlü bir tabloya çevirmeyelim. Devletimizin pandemi sürecine yönelik almış olduğu tedbirlere harfiyen uyalım” dedi.

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, Kıymetli Merzifon halkı; Önümüzdeki Kurban Bayramında içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle; bayram namazı, kurban kesimi ve bayramlaşmalarda daha önceki bayramlardan farklı olarak alışagelmiş davranışlarımıza bazı tedbirler uygulamak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Kurallara uymanın vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayan Sezikli, “Bugüne kadar ki Kurban Bayramlarında; ilk gün safları sık bayram namazı kılınır, sonrasında kurban ibadetini yerine getirmek için kurban kesim alanlarına kalabalık gidilerek kurbanlar kesilir; akraba, eş, dost, arkadaşın birbirlerini ziyaret ettiği el öpülerek saygının, sarılarak sevginin ifade edildiği bayram kutlamaları yapılırdı.

Ancak bu Kurban Bayramında; bayram namazında, kurban kesiminde ve bayramlaşmalarda dikkat edilmesi gereken bir pandemi ile karşı karşıyayız. Bu sebeple, yaşanan bayram sevinçlerini hüzünlü bir tabloya çevirmemek için, devletimizin pandemi sürecine yönelik almış olduğu tedbirlere ve yaptığı uyarılara harfiyen uymak bir zorunluluktan ziyade vatandaşlık görevidir.

Bu bağlamda önümüzdeki Kurban Bayramı sürecinde; İlk gün kılınacak bayram namazına giderken maskemizi ağız ve burnumuzu tam kapatacak şekilde takarak evden çıkmalı, seccademizi yanımızda götürmeli, camilerimizde sıkı değil sosyal mesafeli saflar oluşturmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

TEMASTAN KAÇINALIM

Bayramda tokalaşmak gibi temaslardan kesinlikle uzak durulması gerektiğini söyleyen Sezikli, “Kurban kesim alanlarına asgari sayıda kişi ile gidilmeli, kişiler arasında en az 1,5 metre (3-4 adım) fiziki mesafe korunmalı, maske takılmalı, el hijyenine dikkat edilmeli ve elle temastan (tokalaşma) kaçınılmalıdır.

Akraba, dost, arkadaş vb. yakınlarımızla bayramlaşmalarımızda ev ziyaretlerinden kaçınmalı; maske takarak, sosyal mesafeye dikkat ederek ve temastan (tokalaşma, el öpme, sarılma, ikram kabul etme vb.) kaçınarak bayram kutlamalarını gerçekleştirmeliyiz.

Ağız tadında bir bayram geçirmek, daha nice bayramlara sevdiklerimizle birlikte kavuşmak için siz kıymetli Merzifon halkımızdan yukarıda belirtilen tedbirlere uymanızı istiyor ve bu vesile ile bayramınızı kutluyorum.” diye ifade etti.
Kaynak: Eray ŞAHİNEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI