Bugun...AK PARTİ, İÇKİLİ MEKANLARIN ÇOĞALTILMASINA KARŞI ÇIKTI
Tarih: 05-12-2019 10:54:01 Güncelleme: 05-12-2019 11:06:01 + -


Ak Parti Belediye Meclis grubu, Merzifon Belediyesi Aralık Ayı belediye meclis toplantısı gündemine gelen içkili mekânların çoğaltılması konusuna karşı çıktı.

facebook-paylas

AK PARTİ, İÇKİLİ MEKANLARIN ÇOĞALTILMASINA KARŞI ÇIKTI

Ak Parti Belediye Meclis grubu, Merzifon Belediyesi Aralık Ayı belediye meclis toplantısı gündemine gelen içkili mekânların çoğaltılması konusuna karşı çıktı.

                Ak Parti Belediye Meclis Grubu Sözcüsü Zeki Dikmen, “Sayın başkan, seçimlerde sizin için dua eden hacı teyzelerden hacı amcalardan bahsetmiştiniz sizin bu kararlarınıza dua mı ederler beddua mı ederler onu siz bilirsiniz.” dedi.

               Merzifon’da içkili mekanlara ihtiyaç duyulduğunu belirten Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Artan nüfus ve ihtiyaçlar doğrultusunda şehre gelen turist sayısı, sosyal hayatın beklentisiyle otelimizde fiilen konaklama yapılıyor. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali yapacağız. Nitekim kim gelirse gelsin otele gittiğinde insanlar yabancıda olsa Türk’te olsa alkol talep ediyorlar. Biz bu alkolü vermeye kalksak orası işkili yer olarak tespit edilmediği için işletme sahibi sıkıntıya giriyor. Kolluk güçleri geliyor işletmeciye senin böyle bir iznin yok diyor. Bunun verilmesi için de o verilecek noktanın taşıması gereken bazı özelleri var. İbadethane ve okul gibi yerlere belirli bir mesafe şartı koyuyor. Şimdi Merpont otelin bulunduğu yerin işkili yer olarak belirlenmesini istiyoruz. Mevcut benden önceki dönemin yükleyicisinin de almış olduğu bir komisyon kurularak Çorum asfaltındaki yerde biz bir hata yapmış oraya kadar demişiz. Fiilen orada var. Akabinde yeni iş merkezimiz bununda restoran kısmı var planda. Sadece o adresi restoran olduğu için alan kişi burayı ben içkili bir yer yapmak istiyorum dediği zaman benin evet orayı yapabilirsin deme gibi bir lüksüm yok. Bir komisyon kuralım bunun bir zorunluluk olduğu artık tartışmasız bir gerçek. Nihayetinde bu kolluk güçlerimizde sıkıntı yaratıyor. Otelin yanında ne okul nede ibadethane var. Oranın içkili bir mekan olması için bir engel olmadığından karar almak için bir komisyon kuralım komisyon bunu hızlı bir şekilde değerlendirsin. İnsanların ailesiyle birlikte gidip oturup bir şeyler içebileceği nezih bir ortama ihtiyacı var.” diye konuştu.

GERÇEKTEN TADIMIZ KAÇTI

               Bu  kararı kesin bir dille reddettiklerini ifade eden Ak Parti Belediye Meclis Grubu Sözcüsü Zeki Dikmen “Bu olayı o kadar masumane anlatıyorsunuz ki yani insan dinleyince diyor ki hayatın gerçekleri bunların kabul edilmesi lazım. Bu  konu önümüze geldiğinde gerçekten tadımız kaçtı. Eminim ki sizinde tadınız kaçmıştır. Ciddi manada bizim de uykularımız kaçtı. Bunun doğru bir karar olmadığına ilticalen konuşma yerini bir belgeler, düzgün bir ifadeler olsun, kimseyi üzmeden kırmadan çükü bu alınacak kararların neticesinde içimizden birisi sıkıntıyla karşılaştığımız zaman ne kadar üzüleceğimizi sizlerde tahmin edersiniz.

               O yüzden sayın başkan, bizlerin aldığı kararlar toplumun, birliğine beraberliğine katı sunmalıdır. Kaplaşmaya ayrışmaya neden olacak adımlardan hepimiz kaçınmalıyız. Yine sorumluk mevkiinde bulunacak kişilerin arzu edilmese de kişisel olarak bir takım zararlı alışkanlıkları olabilir. Bu zararlı alışkanlıklar yaptığı kamu görevine zarar vermediği müddetçe bir yere kadar tolere edilebilir ama toplum adına aldıkları kararlarda kamu yararını, genel ahlak kurallarını maddi-manevi değerleri ve hatta gerekirse örf ve adetleri dikkate almak zorundadırlar.

               Dünyanın hemen her yerinde yöneticiler kendi nesillerini korumak için olağanüstü tedbirler almakla ve çok büyük maddi-manevi yatırımlar yapmaktadır. Bu büyük mücadelenin en önemli ayağını madde bağımlılığı oluşturmaktadır. Bugün madde bağımlılığı tehlikesi ortaokul-lise öğrencilerimize kadar inmiştir. Vatanını, milletini ve nesillerini seven yöneticilerin bu mücadelede daha sorumlu ve daha bilinçli davranma mecburiyetleri vardır. Çağdaş olmak bunu gerektirir. Değerli arkadaşlarım toplumun geleceği söz konusu olduğu zaman sorumluluk mevkiinde olanların kişisel alışkanlıklarına göre iktidar-muhalefet bakış açılarına göre ve ideolojik dayatmalara göre değil, milletin alii menfaatlerini dikkate almaları gerekir. Hiç şüphesiz memleketin temiz bir turizm kenti olması bizleri sevindirir bunun için atılacak her türlü hayırlı adımı bizlerde destekleyebiliriz. Ama şurası muhakkak ki bu memlekete gelen turist ecdadımızın yaptığı muhteşem eserlerini görmek için gelmektedirler.

               Bu eserler, bu güzel şehrin ruhunu oluşturmaktadır. Tüm şehirlerde var olan bu ruh bizim memleketimizde işte bu maddi-manevi değerler üzerinden yükselmektedir. Bu şehrimizin ruhunu ona aykırı davranışlarla incinmemesi lazım sizleri bu konuda daha hassas düşünmeye ve davranmaya davet ediyorum. Zararları tıbben psikolojik-sosyolojik olarak ahlaki ve dini olarak apaçık ortaya konulan içki ve türevlerinin zararlarını hepimiz bilmeliyiz. Burada önemli olan aldığımız kararların iyiliklerin çoğaltılması, kötülüklerin azaltılmasıdır. Buna göre karar vereceğiz. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerini hatırlayalım cinayet yüzde 85, boşanma yüzde 80, eşler arasındaki kadına şiddet yüzde 70, tutukluluk yüzde 78, serserilik yüzde 70, mala yönelik suçlar yüzde 77, hırsızlık-yankesicilik yüzde 71, işe gitmeme yüzde 60, intihara teşebbüs yüzde 90, ırza tecavüz yüzde 50, trafik kazaları yüzde,70 akıl hastalıkları yüzde 60.

               Sayın başkan, seçimlerde sizin için dua eden hacı teyzelerden hacı amcalardan bahsetmiştiniz sizin bu kararlarınıza dua mı ederler beddua mı ederler onu siz bilirsiniz. Güzel Merzifon’umuza yıllar önce çektirilen sıkıntıları çektirmeyelim.” şeklinde konuştu.

               Aralık ayı Merzifon Belediye Meclis toplantısı gündemine gelen içkili mekanların çoğaltılması konusu,görüşülmek üzere komisyona sevk edildi.
Kaynak: Yaşar BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI