Bugun...AHİMDER’DEN KİTAP DESTEĞİ
Tarih: 23-02-2021 10:06:09 + -


Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) tarafından İmam Hatip Liseleri 12. sınıf öğrencilerine kaynak kitap desteğinde bulunuldu.

facebook-paylas

AHİMDER’DEN KİTAP DESTEĞİ

Amasya İmam Hatipliler Derneği (AHİMDER) tarafından İmam Hatip Liseleri 12. sınıf öğrencilerine kaynak kitap desteğinde bulunuldu.

Amasya İmam Hatipliler Derneği tarafından Amasya merkez ve Merzifon ile diğer ilçelerde Üniversiteye hazırlanan Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine Ücretsiz olarak dağıtılacak olan 500’ü aşkın kitap il ve ilçe İmam Hatip Lisesi müdürlerine iletilmek üzere İlçe İmam Hatip Mezun derneklerine teslim edildi.

Bir açıklama yapan AHİMDER Başkanı İbrahim Aslan, “İmam Hatip Okullarından yetişecek gençler, hem manevi birikimleri hem de maddi donanımlarıyla yani çağın ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknoloji ile tezyin edilmiş uzmanlık alanlarıyla yalnızca ülkemize değil, tarihin kendilerine yüklediği miras ile birlikte tüm İslâm Dünyasına öncülük edecek bir rol üstlenecektir.

Aziz milletimizin büyük ümit bağladığı bu gençlerimizin bir yandan İmam Hatipli olmanın verdiği şuur ve dirayetle hayatlarına sıratı müstakim ile yön vermesine gayret ederken, diğer taraftan onları ilmiyle ve irfanıyla bu coğrafyanın istikbaline hakim olacak birikimlerle yetiştirmeliyiz.

Bu inançla, Amasya İmam Hatipliler Derneği olarak İmam Hatip okullarımızda öğrenim gören bu gençlerimizin bir taraftan manevi hayatlarına rehberlik etmeye gayret sarf ederken diğer taraftan bilgi birikimlerine büyük faydaları olacağını düşündüğümüz zengin bir materyal desteği de sağlamaktayız

Kitaplar ilimiz geneli İmam Hatip Okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilere verilmek üzere okul idarelerine teslim edildi. Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Merkezimizin çeşitli yayınevleri ile yapmış olduğu görüşmeler ve Deniz Feneri Yardımlaşma Derneğinin de katkılarıyla gönderilen kitaplarımızı okullarımız aracılığı ile öğrencilerimize ulaştırıyoruz.

Geleceğimiz gençlerimize emanet ve bizler onlara güveniyoruz. Gençlerimize Üniversite Sınavında ve hayatlarında başarılar diliyor, milli ve manevi değerlerimizi onlara emanet ediyor, milletimize, memleketimize, devletimize, hocaları ile anne ve babalarına hayırlı evlat olmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yardımcı Kaynak Kitapları temin ederek bizlere gönderen Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesine, kitapların dağıtımlarında katkı sunan ilçe İmam Hatip Okulları Dernek Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Kaynak: YAŞAR BAŞKURTEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
  AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 • BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
  BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 • İÇERDE 19. BÖLÜM
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. AK Parti - Uğur Işılak, Recep Tayyip Erdoğan Dombra
 2. BURAK AYYILDIZ - Doymadım Doyamadım
 3. İÇERDE 19. BÖLÜM
 4. Osman Zeki Öner
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI